Inteligentny zamek do drzwi (źródło: Abode)
Inteligentny zamek do drzwi (źródło: Abode)

Ten inteligentny zamek do drzwi wytrzyma rok bez ładowania

Abode to producent urządzeń do zabezpieczania inteligentnego domu, działający głównie na rynku amerykańskim. W ofercie firmy znajdują się m.in. kamery, czujniki, żarówki czy nawet całe, zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Do gamy produktów dołączył zamek do drzwi z akumulatorem, który wystarczy na cały rok działania bez potrzeby ładowania.

Inteligentny zamek do drzwi

Abode Lock to inteligentny zamek do drzwi, wykorzystujący do połączenia się z systemem Smart Home sieć Wi-Fi 2,4 lub 5 GHz. Urządzenie zostało wyposażone w klawiaturę z czytnikiem linii papilarnych, którą można ulokować po zewnętrznej stronie drzwi. Jej zadaniem jest możliwość odblokowania drzwi poprzez kod PIN oraz odcisk palca. Co więcej, domownicy mogą nadal otwierać drzwi tradycyjnym kluczem.

Wyjątkową cechą produktu Abode Lock jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 4000 mAh. Jak twierdzi producent, ma pozwolić na 12 miesięcy przeciętnego użytkowania.

Funkcjonalność, dostępność i cena

Inteligentny zamek do drzwi łączy się z aplikacją, gdzie możliwe jest zdalne otwieranie i zamykanie oraz wprowadzenie nawet dziesięciu unikalnych użytkowników, spośród których każdy może dodać własne pięć odcisków palców oraz kod PIN. Domownicy mogą także generować jednorazowe i zaplanowane kody PIN. Opcja ta jest przydatna, gdy oczekujemy na przyjaciół lub kuriera, a musimy wyjść z domu.

Abode Lock nie wymaga subskrypcji czy regularnych wpłat, sprzęt współpracuje też z platformami Smart Home’u, takimi jak Google Home czy Amazon Alexa. Inteligentny zamek do drzwi nie obsługuje jednak standardu Matter ani Apple HomeKey.

Cena Abode Lock sięga do 159,99 dolarów (około 640 złotych), jednak w momencie premiery ma zostać obniżona do kwoty 129,99 dolarów (około 520 złotych). Póki co sprzęt dedykowany jest na amerykański rynek.