Roomba_i1(Źródło:iRobot)
Roomba_i1(Źródło:iRobot)

iRobot Roomba i1 debiutuje w Polsce. Zaskoczy ceną?

Jak zapowiada iRobot, najnowszy model robota sprzątającego Roomba i1 wprowadza nas w nowy wymiar sprzątania. Dzięki zaawansowanym algorytmom, Roomba i1 sprząta wzdłuż równoległych linii i, choć nie ma na swoim wyposażeniu kamery do nawigacji, sprząta efektywnie i szybko – a przynajmniej tak zapowiada producent.

Roomba – nowoczesne i proste technologie

Robot Roomba i1 ma 3-stopniowy system sprzątania tak, jak jego krewniak Roomba 694. System ten jednak został ulepszony o system AeroForce, który stosowany był już w Roombie i6. Dzięki szczotce bocznej, brud sprzed robota oraz wzdłuż ścian i narożników zagarniany jest do centralnej części ruchomej głowicy. Głowica centralna robota jest ruchoma, co pozwala jej na nieustanny kontakt z podłożem. Wewnątrz głowicy centralnej z kolei umieszczono dwie szczotki główne, które odpowiedzialne są za podnoszenie i umieszczanie zabrudzeń w pojemniku na brud.

Funkcjonalność szczotek została rozwinięta poprzez zastosowanie gumowego elementu o bieżnikowanej powłoce, dzięki czemu włosy i sierść nie osadzają się, a oczyszczanie szczotek jest łatwe i szybkie. Szczotki wewnątrz głowicy umiejscowione są w taki sposób, aby szczeliny pomiędzy nimi były niewielkie, co pozwala w pełni wykorzystać moc ssącą na podłożu.

Robot został także wyposażony w system DirtDetect, który odpowiedzialny jest za ciągłe monitorowanie rodzaju pochłanianych przez robot zabrudzeń, co pozwala na zintensyfikowanie jego pracy na powierzchniach bardziej zabrudzonych.

Dzięki zestawowi czujników, urządzenie przystosowuje się do zmiennych warunków tak, aby mógł przewidywać przeszkody i reagować (np. zwalniając) jeszcze przed ich napotkaniem.

Roomba_i1(Źródło:iRobot)
Roomba i1 (Źródło:iRobot)

Wygodna obsługa, rozsądna cena

Robota wyposażono w moduł bezprzewodowej łączności, która daje dostęp do bezpłatnych aktualizacji oprogramowania. Obsługa robota możliwa jest poprzez aplikację iRobot HOME, dzięki której możliwe jest ustalanie harmonogramu sprzątania i personalizowanie robota według własnych potrzeb. Co więcej, robot współpracuje z najbardziej popularnymi asystentami głosowymi, w tym z Asystentem Google.

Sugerowana cena katalogowa iRobot Roomba i1 to 1899 złotych. Jeśli jednak potrzebujesz porównać nowego robota Roomba ze sprzętem innych marek – zachęcamy do zapoznania się z testami Xiaomi Mi Robot VacuumMop 2 Ultra czy RoborockQ7 Max+.