Nest Cam Wired (źródło: Google)
Nest Cam Wired (źródło: Google)

Kamery Google Nest Cam znowu zawodzą. Tym razem nocny obraz jest niewyraźny

Google Nest Cam kolejny raz zawiodły użytkowników. Właściciele od miesiąca zgłaszają, że rejestrowany przez kamery obraz nocny jest niewyraźny. Niektórzy za winną uważają aktualizację, a Google poszukuje źródła problemów.

Kolejne problemy z kamerami

Kamery Google niegdyś były uważane za urządzenia dość niezawodne, jednak w ostatnim czasie nagrywany obraz staje się coraz gorszy. Użytkownicy w czerwcu br. zgłaszali problemy, które pojawiły się po aktualizacji. Wówczas zmiany w oprogramowaniu dla Nest Cam spowodowały, że jakość rejestrowanych obrazów znacząco spadła, a nagrania były wyblakłe. Problem został zbadany przez firmę, które twierdziła, iż pracuje nad poprawkami.

Teraz pojawia się kolejny kłopot związany z rejestracją nagrań, tym razem dotyczących widzenia w nocy. Użytkownicy od czterech tygodni wspominali, na portalu Reddit oraz w społeczności Google dotyczącej produktów Nest, o problemach występujących po ostatniej aktualizacji oprogramowania do wersji 1.69.

Google Nest Cam czeka na poprawki

Jak wynika z informacji udostępnianych przez użytkowników, urządzenia Google Nest Cam znacząco tracą na wydajności wbudowanego noktowizora. Problem ten powoduje, że tworzone nagrania są rozmazane lub pojawiła się większa ziarnistość obrazu. Niektórzy posiadacze twierdzą, że rejestrowane obrazy są praktycznie bezużyteczne.

Podgląd z kamer bezpośrednio w aplikacji (źródło: Google)
Podgląd z kamer bezpośrednio w aplikacji (źródło: Google)

Wydaje się, że problemy z wyblakłymi obrazami za dnia zakończyły się, jednak kamery prawdopodobnie nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa monitorowanym obiektom oraz domownikom w nocy.

Na forum Google Nest Community, pod licznymi komentarzami użytkowników kamer tej marki, sukcesywnie dodawanymi od czterech tygodni, znalazł się wpis Specjalisty ds. społeczności. Możemy jednak z niego dowiedzieć się tylko tyle, iż firma obecnie bada problemy występujące z nocnym widzeniem.

Aktualizacja 29.11.2023:

Firma Google ogłosiła, iż w dniu 29 listopada 2023 roku oraz w kolejnych tygodniach zostanie wprowadzona aktualizacja urządzeń, takich jak Nest Cam, Nest Doorbell zasilany bateryjnie oraz Nest Doorbell drugiej generacji, dzięki której problem rozmazanych obrazów ma zostać rozwiązany.