Robot mopujący RCF 3 (źródło: Kärcher)
Robot mopujący RCF 3 (źródło: Kärcher)

Kärcher rozszerza portfolio o ciekawy sprzęt. Co nowego?

Firma Kärcher, znana ze swoich urządzeń do utrzymania czystości, pokazała nowego robota mopującego. Jest nim RCF 3, który zbierze kurz oraz umyje podłogi. Co jeszcze potrafi?

Technologie czyszczenia, które zwalczą brud

Tegoroczne targi IFA przyniosły sporo nowości dla dziedziny Smart Home. Użytkownicy naprawdę mają w czym wybierać, a decyzję w sprawie inteligentnych urządzeń dla domu coraz trudniej podjąć. Firma Kärcher nie ułatwiła sprawy i poszerzyła swoją rodzinę autonomicznych odkurzaczy o robota mopującego, dedykowanego do podłóg twardych. Sprzęt może nie tylko samodzielnie zetrzeć różnego rodzaju powierzchnie, ale również zebrać napotkane suche i lekkie zabrudzenia.

Robot mopujący został wykonany z wykorzystaniem sprawdzonych technologii producenta. Jedną z nich jest zastosowanie rolki, gdzie jeden z wałków jest nieustannie nawilżany czystą wodą, natomiast drugi zajmuje się zebraniem brudnej wody i suchego brudu, które z kolei usuwane są przy użyciu krawędzi zgniatającej i kierowane do zbiornika na wodę brudną. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolka, wykonana z mikrofibry, jest na bieżąco czyszczona. Można ją również łatwo zdemontować i wyprać w pralce nawet w 60 stopniach Celsjusza.

Robot mopujący RCF 3 (źródło: Kärcher)
Robot mopujący RCF 3 (źródło: Kärcher)

Nawigacja i funkcjonalność nowego sprzętu Kärcher

Robot mopujący RCF 3 uruchamiany jest za pomocą przycisków Start/Stop lub też sterowany z poziomu aplikacji, a do nawigacji wykorzystuje znaną technologię LiDAR. Dzięki niej możliwe jest przeskanowanie pomieszczeń, a także wygenerowanie map.

Budowa urządzenia pozwala na pokonanie progów o wysokości maksymalnej rzędu 15 milimetrów. Inteligentny sprzęt otrzymał również czujniki zapobiegające upadkowi oraz pozwalające na wykrycie dywanów, by je ominąć.

Nowość została wyposażona w LED-owy wyświetlacz, który pokazuje aktualny stan pracy. Gdy jego bateria stanie się zbyt słaba, robot powróci do stacji ładującej, a jeśli zabraknie wody poinformuje właściciela za pomocą powiadomienia na urządzeniu mobilnym oraz sygnału dźwiękowego.

Poza tym aplikacja umożliwia wprowadzenie takich ustawień, jak ustalenie parametrów czyszczenia, m. in. ilości wody, intensywności, liczby cykli czyszczenia, wykrywanie dywanu, stref zamkniętych czy automatycznego planu czyszczenia.

Robot mopujący to nie jedyna nowość!

Wśród produktów marki Kärcher na targach IFA pokazano również akumulatorową myjkę niskociśnieniową. Kompaktowa OC 3 została wyposażona w składany zbiornik na wodę, który sprawia, że sprzęt jest naprawdę niewielki i może być przechowywany w małych przestrzeniach. Urządzenie ma też specjalnie zaprojektowaną dyszę, która sprawdzi się podczas codziennych czynności.

Signature Line (źródło: Kärcher)
Signature Line (źródło: Kärcher)

Ponadto producent ogłosił nową linię urządzeń premium o nazwie “Signature Line”. Urządzenia z tej serii mają zostać zwieńczone oryginalnym podpisem Alfreda Kärchera – założyciela firmy. Jak wynika z informacji Karchera, wspomniane nowości mają pojawić się w sprzedaży w 2024 roku.