Smart Home (Źródło: D-Link)
Smart Home (Źródło: D-Link)

Zawór termostatyczny Sensibo z funkcją monitorowania powietrza

Producent Sensibo zaprezentował nowy, inteligentny grzejnikowy zawór termostatyczny, który został wyposażony w funkcję monitorowania jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Jak twierdzi firma, to pierwszy taki produkt na świecie. Co jeszcze potrafi?

Zawór termostatyczny, który monitoruje jakość powietrza

Firma Sensibo, znana z rozwiązań w zakresie sterowania klimatem wewnętrznym, jakością powietrza czy też zarządzania energią, wprowadza na rynek nowy sterownik TRV, czyli termostatyczny zawór grzejnikowy. Nie jest to jednak zwyczajne urządzenie, gdyż otrzymało dostęp do funkcji monitorowania jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Było to możliwe dzięki podjęciu współpracy Sensibo z Climate Tech.

Najnowszy sprzęt Sensibo Blaze jest urządzeniem, które działa w oparciu o dedykowaną aplikację, ale obsługuje również standard inteligentnego domu, jakim jest Matter. Oznacza to, że użytkownicy mogą wdrożyć nowy zawór termostatyczny do już utworzonego ekosystemu.

Zawór termostatyczny Blaze (źródło: Sensibo)
Zawór termostatyczny Blaze (źródło: Sensibo)

Szereg możliwości dla komfortowego życia

Sensibo Blaze działa w oparciu o przetwarzanie w chmurze, dzięki czemu sprzęt jest w stanie dokonywać pomiaru zużycia energii przez urządzenie grzewcze w oparciu o temperaturę i wilgotność zarejestrowaną w pomieszczeniu.

Co więcej, wdrożone do sprzętu algorytmy mają dostęp do miliardów pomiarów dotyczących klimatu, przyzwyczajeń użytkownika czy warunków pogodowych. Tak opracowane rozwiązanie pozwala na bieżące i skuteczne dostosowywanie temperatury, jednocześnie tworząc oszczędność energii rzędu nawet 20%.

Nowe urządzenie może też wykrywać zanieczyszczenia pojawiające się w pomieszczeniach, wśród nich należy wspomnieć o dwutlenku węgla oraz całkowitych lotnych związkach organicznych (TVOC). Poza tym sprzęt mierzy również wilgotność i temperaturę, a całość zwieńczona jest systemem PureBoost, który łączy w całość wszystkie parametry.

Zawór Blaze marki Sensibo został zintegrowany z botem OpenAI znanym jako ChatGPT, który tworzy spersonalizowane wzorce zachowań. Urządzenie tworzy również automatyczne harmonogramy czy sugestie Climate React. Sprzęt może być sterowany za pomocą Asystenta Google, Amazon Alexa czy Siri.

Premiera tej ciekawej innowacji planowana jest na czwarty kwartał br.