Oczyszczacz LG Puricare Aero(Źródło: LG)
Oczyszczacz LG Puricare Aero(Źródło: LG)

Designerski mebel LG oczyści powietrze

LG prezentuje nowy rodzaj mebli LG Aero, które nie tylko polepszą jakość powietrza w twoim otoczeniu, ale i nieźle wpasują się w nowoczesne budownictwo i styl. Prezentowany na IFA 2022 nowoczesny oczyszczacz jednocześnie pełni funkcję stolika.

Elegancja i funkcjonalność w jednym

Firma LG wielokrotnie zaskakiwała ciekawymi rodzajami urządzeń, jak projektory czy masywne telewizory OLED. Nowa premiera LG to równie interesujące połączenie funkcji – oczyszczacz powietrza i… stolik. Nowoczesny LG Aero z wierzchu wyposażony został w blat o gładkiej powierzchni, który pozwala na spełnienie funkcji małego stolika czy półki. Jednak ten zgrabny i elegancki mebel pełni rolę nie tylko oczyszczacza, ale także ładowarki i oświetlenia, więc może zostać wpasowany do każdego pomieszczenia. Urządzenie dostępne jest w różnych kolorach i różnych kształtach blatu. Firma LG planuje również wprowadzić limitowaną serię, umieszczając na ich funkcjonalnych blatach wyjątkowe obrazy znanych artystów, np. malarza KimSun-woo.

Od spodu zainstalowano przyciski do sterowania różnymi trybami przepływu powietrza i oświetlenia, a także do włączania i wyłączania urządzenia. W pobliżu krawędzi blatu producent umiejscowił kilka wskaźników, dzięki którym użytkownik może poznać informacje dotyczące jakości powietrza, natężenia przepływu powietrza czy łączności Wi-Fi oraz dostępnych aktualizacji. Dzięki połączeniu oczyszczacza z aplikacją LG ThinQ użytkownik może wybierać barwę oświetlenia i łatwo je kontrolować według własnych potrzeb.

Oczyszczacz LG Puricare Aero(Źródło: LG)
Oczyszczacz LG Puricare Aero(Źródło: LG)

Połączenie zrównoważonego rozwoju i jakości

Mebel LG zapewni komfort w postaci poprawy jakości powietrza w domu poprzez wielostopniową filtrację Aero Furniture. To możliwe dzięki ultra-dokładnemu filtrowi LG, odpylaczowi oraz filtrowi dezodoryzującemu. Został on także wyposażony w nowoczesną technologię LG UVnano, dzięki której możliwe jest zmniejszenie liczby wirusów i bakterii wewnątrz wentylatora Aero Furniture, które w oczyszczaczach często osadzają się na łopatkach wentylatorów. Mebel został wykonany z elementów z plastiku wcześniej już wykorzystanego w starych urządzeniach elektronicznych. Także całe opakowanie, w którym został umieszczony, powstało z materiałów wielokrotnego użytku.

Oczyszczacze promuje także firma Xiaomi, ale czy wygląd urządzenia firmy LG je pokona?