meta-metaverse-grafika
via: Meta

Nowy system identyfikacji dla Metaverse jest już aktywny

Meta oficjalnie wprowadza nowy system identyfikacji dla Metaverse, który już teraz jest stopniowo wdrażany. System ID ma zapewnić użytkownikom większą kontrolę oraz elastyczność. Meta profile ułatwią wejście do meta świata, gdyż nie będzie już potrzeby łączenia urządzeń wspomagających wirtualną rzeczywistość VR z osobistymi kontami Instagrama oraz Facebooka.

Profile Meta Horizon

Nowym rozwiązaniem jest utworzenie konta w sposób powszechnie znany i lubiany, czyli przy użyciu adresu e-mail. Osoba będzie musiała podać też swoje imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Dlaczego? Wszystko za sprawą ograniczenia wiekowego. Aby utworzyć profil użytkownik musi mieć co najmniej 13 lat (z wyjątkiem Korei Południowej oraz Hiszpanii, gdzie wymaganym wiekiem jest minimum 14 lat).

Kolejnym krokiem, w drodze do utworzenia profilu, jest konfiguracja Meta Horizon. W jaki sposób się to odbywa? Po prostu wybieramy unikatową nazwę użytkownika i dodajemy zdjęcie profilowe (chociaż to drugie wcale nie jest wymogiem).

Osoby korzystające z kont Oculus, będą mogły logować się na swoje urządzenia VR za pomocą obecnych profili do 1 stycznia 2023 roku. Po tym czasie w celu korzystania z urządzeń Meta VR, będą musieli utworzyć profil Meta Horizon za pomocą konta Meta.

Nowy system identyfikacji dla Metaverse jest już aktywny
fot Meta

Meta ID jako gwarancja prywatności

Dzięki opcjom w ustawieniach prywatności, takim jak: Znajomi i rodzina, Solo oraz Otwórz dla wszystkich, użytkownik będzie miał wiekszą kontrolę nad swoim profilem oraz przypisanymi do niego danymi. Meta używa również anonimowej usługi poświadczeń (ACS), co dodatkowo pomoże w procesie uwierzytelniania.

Profil Horizon dostanie również możliwość zmieniającą jego charakter na prywatny. Co to oznacza? Będziemy w stanie przeglądać oraz zatwierdzać przychodzące prośby obserwujących. Wybierając tę opcję, tylko nasi obserwatorzy będą mogli zobaczyć, kogo obserwujemy i kto obserwuje nas.