Logi Logitech CHORUS Meta Quest 2 Oculus Audio

Quest 2 wreszcie nie wymaga logowania kontem na Facebooku

Użytkownicy Meta Quest 2 nie będą potrzebowali już konta na Facebooku, żeby używać gogli. W zamian za to do logowania posłuży konto Meta. Można domniemać, że będzie to dotyczyło również innych produktów firmy Oculus. Osoby nie pałające miłością do tego portalu społecznościowego już unoszą kąciki ust. Czy aby nie za szybko?

Samodzielne konto Meta

Za pomocą aplikacji mobilnej użytkownicy mogą tworzyć konta Meta poprzez adres e-mail i profile instagramowe lub facebookowe. Po utworzeniu konta będzie trzeba skonfigurować połączony profil społecznościowy Meta Horizon, którego użyjemy w technologii VR. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych kont na Facebooku, będziemy potrzebowali jednego z tych kont, aby korzystać z zestawu Quest 2.

Jak podaje firma w swoim poście na blogu, nowa struktura konta Meta zapewnia większą elastyczność oraz kontrolę, pozwalając na dokonanie wyboru, w jaki sposóby pragniemy się pojawić, a w jaki nie, i czy Facebook lub Instagram mają być częścią doświadczenia w VR i wszędzie tam, gdzie korzystamy z profilu Meta Horizon. 

Konto meta połączone z kontem Meta Horizon

Mimo tego, że nie będziemy już zmuszeni do używania konta facebookowego, nadal podczas tworzenia profilu Meta musimy podać szereg danych osobowych. Jeżeli więc wątpliwości użytkownika wynikają z faktu, że zastanawia się nad tym czy przekazać te dane osobowe Mecie tylko w celu korzystania z zestawu Quest 2 – niestety, nowe konto nie rozwiąże tego problemu.

Użytkownicy kont Oculus mogą korzystać z nich do 1 stycznia 2023. Po tym dniu konieczne będzie założenie konta Meta. Firma wdraża już opcję połączenia konta Meta z Meta Horizon, co oznacza, że wkrótce powinna być dostępna i gotowa do użytkowania.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że w ostatnim czasie cena gogli Meta Quest 2 drastycznie wzrosła, co nie napawa ich pasjonatów optymizmem.