ProBeam 4K UHD (źródło: LG)
ProBeam 4K UHD (źródło: LG)

LG pokazało nowy, lifestylowy ekran. Nosi się go w… walizce

Firma LG Electronics ogłosiła najnowszy sprzęt. Jest nim przenośny ekran StandbyME GO o rozmiarze 27 cali. Jego kompaktowe wymiary i poręczne etui z uchwytem pozwolą na zabranie urządzenia dosłownie wszędzie.

Mobilny ekran, który zagwarantuje rozrywkę w każdym miejscu

LG, południowokoreański producent urządzeń elektronicznych, zaprezentował najnowszy ekran lifestylowy. Jest nim LG StandbyME GO, który osiąga rozmiar 27 cali. Jest bezprzewodowy, spełni rolę przenośnego wyświetlacza, zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, w sypialni, kuchni czy restauracji, ale również podczas letnich wypadów w teren.

LG pokazało nowy, lifestylowy ekran. Nosi się go w... walizce

Producent, pod względem konstrukcji, przemyślał naprawdę wszystko. Wyposażył swój nowy sprzęt w wygodne, zamykane etui z uchwytem. W jego podstawie ulokowano głośnik o mocy 20 W, przewidziano też miejsce na pilot czy kable. Wbudowany akumulator pozwala na 3 godziny ciągłej pracy.

Dotykowy ekran uruchamia się automatycznie, od razu po otwarciu obudowy, a po jej zamknięciu – wyłącza. Urządzenie można swobodnie pochylać do 90 stopni, a także obracać o ten sam kąt, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Regulacji ulega też wysokość w zakresie 18 centymetrów. StandbyME GO może być również używany w trybie stołu, dzięki czemu sprawdzi się w grach. Sprzęt ma również dostęp do platformy smart TV webOS, a także AirPlay.

StandbyME GO (źródło: LG)
StandbyME GO (źródło: LG)

Wysokiej jakości dźwięk, obraz i dodatkowe funkcje od LG

StandbyME GO wyposażono w systemy Dolby Vision oraz Dolby Atmos, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem. Urządzenie otrzymało dostęp do gier planszowych czy szachów, można na nim również uruchomić widok cyfrowego gramofonu.

StandbyME GO (źródło: LG)
StandbyME GO (źródło: LG)

Producent dał też możliwość udostępniania ekranu na inne urządzenia, zarówno z systemem iOS, jak i Androidem, co jest możliwe dzięki opcji screen mirroring. Sprzęt posiada także dostęp do funkcji sterowania głosem, co sprawia, że zmienianie kanałów czy regulacja dźwięku oraz wyszukiwanie konkretnych treści jest naprawdę łatwe.

Ekran LG StandbyME GO kosztuje 1,17 miliona wonów, a więc po prostym przeliczeniu – około 3750 złotych. Jego sprzedaż, zarówno online, jak i stacjonarnie, na terenie Korei, ma rozpocząć się 7 czerwca br.

StandbyME GO (źródło: LG)
StandbyME GO (źródło: LG)