Lokalizator Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)
Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)

Nowy lokalizator w breloku trafia na polski rynek

Marka Fresh ‘n Rebel wprowadziła do sprzedaży nowy gadżet. Jest nim niewielki lokalizator umieszczany w breloku, który może nieco przypominać swoją formą Apple AirTag. Urządzenie można w łatwy sposób przyczepić do dowolnego, cennego dla użytkownika przedmiotu.

Brelok ze sprytną technologią

Lokalizator Smart Finder, zaproponowany przez markę Fresh ‘n Rebel, to urządzenie, które załatwi sprawę wiecznie zagubionych kluczy, portfela czy każdego innego obiektu zakopanego w torebce czy odłożonego w nieodpowiednie miejsce.

Gadżet łączy się się z aplikacją dedykowaną na urządzenia mobilne z iOS, a więc z iPhone’ami czy iPadami oraz Makiem i Apple Watchem. Poza tym, że niewielki sprzęt można zlokalizować m.in. za pomocą naszego smartfona i łączności Bluetooth, lokalizator wydaje także sygnał dźwiękowy. Smart Finder świetnie dopasuje się do naszych cennych przedmiotów, takich jak walizka, torba, pęk kluczy czy portfel.

Lokalizator Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)
Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)

Ten sprytny lokalizator odpowiedzialny jest za emitowanie bezpiecznego sygnału kierowanego do znajdujących się w pobliżu urządzeń marki Apple. Sprzęty te z kolei przesyłają informację o położeniu Smart Findera do użytkownika.

Lokalizator zabezpieczy ważne przedmioty

Wśród opcji tego niewielkiego gadżetu znalazła się funkcja Powiadamiania o pozostawieniu. W przypadku rozłączenia się lokalizatora z Bluetoothem użytkownik zostaje natychmiast poinformowany o zaistniałej sytuacji. Możliwe jest także wyciszenie powiadomień w danej lokalizacji, jeśli uznajemy ją za bezpieczną.

Aplikacja zyskała jeszcze jedną, ciekawą funkcję, a mianowicie Tryb utracony. Dzięki niemu, gdy nasz przedmiot zostanie zagubiony, możliwe jest dodanie danych kontaktowych. W przypadku odnalezienia przedmiotu wraz z trackerem przez osobę trzecią, będzie ona w stanie poinformować użytkownika o tym fakcie.

Lokalizator Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)
Smart Finder (źródło: Fresh 'n Rebel)

Urządzenie zasilane jest popularną baterią CR-2032, której pojemność wystarczy nawet na około 8 miesięcy. Jej obecny stan można sprawdzić bezpośrednio w aplikacji. Sprzęt został odznaczony klasą IP67, co oznacza, że jest odporny na wodę i pył. Lokalizator dostępny jest w aż ośmiu wersjach kolorystycznych, a jego cena sugerowana przez producenta wynosi 89 złotych.