Apple AirTag fot. oiot.pl
Apple AirTag (fot. oiot.pl)

Co z lokalizatorem Apple AirTag 2? Produkcja może rozpocząć się już w przyszłym roku

Jeden z renomowanych analityków na Twitterze ogłosił wieść o „prawdopodobnym” powstawaniu drugiej wersji AirTaga. Apple jednak w tej sprawie milczy, choć wieści Mig-Chi Kuo zdradzają kilka przewidywanych przez niego szczegółów.

Użyteczność i funkcjonalność urządzeń śledzących

Lokalizatory są niewielkimi, ale niezwykle przydatnymi urządzeniami. Wiele osób korzysta z nich na co dzień – niektórzy by łatwo odnaleźć swój samochód, inni klucze czy rzeczy osobiste, a zdarza się, że trackery są przydatne także w podróży lub, aby odnaleźć swojego pupila. Na rynku jest kilka konkurencyjnych firm, oferujących tego typu sprzęty. Najprostsze potrafią kosztować kilka złotych, jednak nieco lepsze i bardziej funkcjonalne związane są już z większymi kwotami.

Jedną z firm, która w ofercie już od dwóch lat ma lokalizator jest Apple. Urządzenie śledzące, o nazwie AirTag, jest dość popularną propozycją o szerokich możliwościach, które rosną wraz z kolejnymi aktualizacjami. Dzięki modułowi Bluetooth sprzęt jest w stanie wykrywać pobliskie urządzenia oraz odnaleźć własne, choć zdarzały się głosy wspominające o wątpliwym bezpieczeństwie trackerów i możliwościach stalkowania oraz wykorzystania ich do śledzenia przez obce osoby.

Nowa wersja AirTaga niebawem nadejdzie?

Teraz jednak pojawiają się informacje, jakoby gigant z Cupertino prowadził intensywne prace nad kolejną, nowszą wersją AirTaga. Podobne wieści pojawiły się w tym tygodniu na temat Galaxy SmartTag 2 produkcji Samsunga. W przypadku Apple wszelkie informacje nie są jednak oficjalne i są wyłącznie „przewidywaniami” Mig-Chi Kuo, będącym renomowanym analitykiem z wewnętrznymi źródłami w Apple.

Jak wynika z informacji udostępnionych na Twitterze przez analityka, rozwój drugiej generacji lokalizatora Apple trwa. Co więcej, Mig-Chi Kuo sugeruje, jakoby AirTag 2 miał pojawić się w masowej sprzedaży w ostatnim kwartale przyszłego roku lub w pierwszym kwartale 2025 roku. Nie ma jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia tych przewidywań, a tym bardziej dotyczących funkcji, ulepszeń, formy, wyglądu czy innych zmian.

Wśród sugestii udostępnionych w serwisie Twitter, analityk „wierzy”, że druga generacja AirTaga będzie mogła być używana również w połączeniu z niedawno zaprezentowanym zestawem Vision Pro.