Maska do snu (źródło: Aura Circle)
Maska do snu (źródło: Aura Circle)

Ta maska do snu wspomaga zasypianie przez terapię światłem

W jednym z serwisów crowdfundingowych pojawiło się ciekawe urządzenie w formie maski. Lekka Aura Circle ma pomóc w zasypianiu dzięki pejzażom dźwiękowym i terapią światłem. Co jeszcze oferuje ten wynalazek?

Maska, która pozwoli Ci zasnąć łatwiej i szybciej

Inteligentna maska, której producenta można teraz wesprzeć zamówieniem w formie przedsprzedaży w serwisie Kickstarter, jest w 100% zaciemniającym urządzeniem. Jego zadaniem jest tworzenie wciągających pejzaży dźwiękowych, aby zasypianie było szybsze i łatwiejsze, a czas snu w pełni wykorzystany.

Aura Circle jest wyjątkowo lekka, jej masa wynosi zaledwie 130 gramów, i w swoim wyposażeniu ma poduszkę, którą umieszcza się na oczach. Materiał w postaci pianki dostosowuje się do kształtu twarzy, mocowany jest magnetycznie do urządzenia, jednocześnie tworząc szczelne pokrycie, aby uzyskać pełne zaciemnienie. Urządzenie nie ogranicza żadnych pozycji snu ani ruchów gałek czy nie uszkadza długich rzęs, a podczas użytkowania można swobodnie mrugać.

Cena urządzenia i limitowana przedsprzedaż

Sprzęt został wyposażony w metrowy kabel USB do ładowania i baterię, która wystarcza na 7 nocy. Jego działanie pozwala na generowanie pobudki o wschodzie słońca oraz realizowanie tzw. terapii światłem. Dzięki temu użytkownik może w sposób naturalny regulować poszczególne fazy snu oraz czuwania czy też rytm dobowy. Maska może zostać indywidualnie dostosowana do obecnych rutyn.

Urządzenie może zostać sparowane z dedykowaną aplikacją, która pozwala na uruchomienie jeszcze ciekawszych doznań. Dzięki odtwarzaniu kojących dźwięków natury, nagrywanych na całym świecie, medytacji z przewodnikiem z opcją terapii światłem oraz ASMR (autonomous sensory meridian response), które związane jest z uczuciem przyjemności, relaksem i odprężeniem.

Maska do snu (źródło: Aura Circle)
Maska do snu (źródło: Aura Circle)

Aura Circle można teraz zamówić w przedsprzedaży za 159 dolarów, czyli około 645 złotych, oszczędzając przy tym ponad połowę kwoty, która będzie obowiązywała podczas regularnej sprzedaży. Wysyłka jest możliwa do każdej z lokalizacji, jej doręczenie planowane jest natomiast na listopad br. Liczba dostępnych sztuk jest ograniczona, a pozostało zaledwie 6 egzemplarzy ze 100, więc prawdziwi chętni powinni się naprawdę spieszyć.