Masonite M-Pwr - smart drzwi przyszłością domowego bezpieczeństwa
Źródło: gizmo

Masonite M-Pwr – smart drzwi przyszłością domowego bezpieczeństwa

Technologia smart home nie dziwi nikogo. Wykorzystywano ją już przy wideo dzwonkach do drzwi, sterowania oświetleniem czy też inteligentnych zamkach. Tak naprawdę rynek oferuje na ten moment multum rozwiązań na wyposażenie domu w najnowszą technologię, która ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa. Masonite chce to wszystko uprościć i zamienić w jedne inteligentne drzwi M-Pwr – pierwszy kompleksowy system bezpieczeństwa, którego dotąd nie widzieliśmy.

Masonite M-Pwr smart drzwi przyszłości

Zaprezentowane na targach CES 2022 inteligentne drzwi Masonite M-Pwr wyposażono w zintegrowany dzwonek Ring, inteligentny zamek Yale i programowalne, aktywowane ruchem światła LED. Dzięki temu zebrano wszystkie urządzenia zabezpieczające drzwi wejściowe w jednym minimalistycznym projekcie.

Dodatkowo zainstalowano również smart czujniki, które mogą w każdej chwili wysyłać powiadomienia push do naszego smartfona. Mogą informować nas o tym, że nasze drzwi pozostały długo otwarte czy też zamykają się lub właśnie otwierają.

Urządzenia Ring oraz Yale są także sterowalne przy pomocy inteligentnych asystentów, takich jak Amazon Alexa. Wydając im odpowiednie polecenie, możesz sprawdzić, czy wejściowe drzwi zostały zamknięte, lub też poprosić o udostępnienie podglądu na żywo w dzwonku, na zgodnym z urządzeniami wyświetlaczu Echo Show.

Masonite M-Pwr - smart drzwi przyszłością domowego bezpieczeństwa
Źródło: masonite

Masonite M-Pwr – zasilanie

Jeśli chodzi o zasilanie, drzwi łączą się z okablowaniem elektrycznym twojego domu oraz siecią Wi-Fi, zapewniając stałe połączenie. Inteligentny zamek oraz dzwonek nie potrzebują żadnych baterii, więc problem ładowania zupełnie nas nie dotyczy. Nie ma niebezpieczeństwa, że nagle przestaną być zasilane. Dodatkowo, gdy wydarzy się niespodziewana przerwa w dostawie prądu, mają wbudowany akumulator w drzwi. Działa on maksymalnie 24 godziny. W sytuacji awaryjnej drzwi możemy otworzyć również fizycznym kluczem.

Masonite M-Pwr - smart drzwi przyszłością domowego bezpieczeństwa
Źródło: masonite

Wydawałoby się, że smart drzwi nie mają żadnych wad. W zasadzie jest to prawda, jednak jest mały szkopuł, który może być problematyczny dla osób nielubiących się z aplikacjami. Do sterowania nimi potrzeba aż trzy – aplikacja Ring, aplikacja Yale oraz aplikacja Masonite M-Power.

Masonite M-Pwr - smart drzwi przyszłością domowego bezpieczeństwa
Źródło: masonite

Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć, kto jest przy dzwonku, musisz otworzyć aplikację Ring. Gdy chcesz otworzyć drzwi wejściowe dla gości, potrzebujesz do tego aplikacji Yale. Natomiast aplikacja Masonite M-Power kontroluje oświetlenie i wysyła ostrzeżenia o otwarciu/zamknięciu.

Masonite M-Pwr – dostępność

Obecnie inteligentne drzwi można nabyć tylko za granicą. Firma planuje jednak zwiększyć dostępność swoich produktów jeszcze w tym roku. Jeśli chcecie być na bieżąco z postępami produkcji, możecie zarejestrować się na stronie producenta Masonite M-Pwr Smart.