Gra Echo VR (Źródło: Meta)
Gra Echo VR (Źródło: Meta)

Cieszcie się Echo VR póki możecie – Meta niebawem wyłączy serwery

Meta, z niewiadomych przyczyn, wyłącza serwery Echo VR. Grą będzie można się cieszyć jeszcze przez ponad pół roku. Potem – już tylko ciemność.

Meta VR się rozwija, choć nie bez problemów

Meta, wcześniej znana jako Facebook, niezmiennie inwestuje w rozwój Metawersum i swoich technologii VR. I chociaż sprzęty pozyskują nowe funkcje, nawiązują się nowe owocne współprace a potencjał, nie tylko rozrywkowy, jest ogromny, to nie obywa się bez wpadek, problemów, i niezrozumiałych decyzji. Niedawno Meta i studio Ready At Dawn, które gigant wykupił w 2020, ogłosili zamknięcie jednej z najbardziej popularnych gier VR – Echo VR.

Tytuł przypominający grę we frisbee w stanie nieważkości kojarzy się z meczami z filmu „Gra Endera”. Gracze wrzuceni w robotyczne ciała walczą w zespołach na arenie pozbawionej grawitacji. Używając silników odrzutowych w nadgarstkach, przeszkód, a nawet wrogów, zespoły starają się zdobyć punkt poprzez kontakt z bramką przeciwnika. Gra stała się na tyle popularna, że powstałą nawet jej własna liga eSportowa.

Decyzja bez jasnego uzasadnienia

W niedawno opublikowanym na blogu producenta poście pojawiła się informacja, że serwery gry zostaną wyłączone na dobre 1 sierpnia 2023 roku. W oficjalnym ogłoszeniu zespół informuje, że chce się skupić na nowym projekcie:

W żadnym wypadku decyzja ta nie została podjęta pochopnie. Mamy wiele dobrych powodów, a głównym z nich jest to, że studio zebrało się razem, aby skupić się na naszym następnym projekcie. Nie możemy jeszcze nic na ten temat powiedzieć, ale wszyscy jesteśmy podekscytowani i potrzebujemy wszystkich rąk na pokładzie.

Zespół Echo VR

Co to oznacza dla graczy? Gra pozostanie w sklepie do sierpnia. Do dnia wyłączenia serwerów mogą oni kontynuować rozgrywkę, mogą też odblokować o wiele więcej nagród w grze za rozgrywanie meczów.

Cały zespół Ready At Dawn jest wdzięczny każdemu z was za pomoc w przeniesieniu Echo Arena z małego, pasjonującego projektu do jednej z najlepszych gier VR w Oculus Store w ciągu ostatnich pięciu lat.

Zespół Echo VR

Meta nie będzie oferować żadnych zwrotów za zakupy w aplikacji, walutę w grze ani DLC.