Mysz komputerowa Clip Mouse (źródło: Kickstarter)
Mysz komputerowa Clip Mouse (źródło: Kickstarter)

Wyjątkowa mysz komputerowa ubierana na palce

Prawie niewidzialna mysz komputerowa może być teraz zakładana niczym klips na dwa palce dłoni. Clip Mouse, bo o niej mowa, jest innowacyjnym i niewielkim wynalazkiem, który odmieni sposób korzystania z komputera.

Mysz komputerowa zakładana na dwa palce

W serwisie crowdfundingowym Kickstarter pojawiło się innowacyjne i ciekawe akcesorium komputerowe. Jest nim myszka, jednak zupełnie inna niż tradycyjne. Mianowicie nie wymaga powierzchni, po której musi się poruszać, aby wykonać odpowiednie zadania kursorem.

Wyjątkowa mysz komputerowa ubierana na palce

To jednak nie wszystko, Clip Mouse jest umieszczana przez użytkownika na jego dwóch palcach, stając się sprzętem typu wearable. Myszkę zakłada się na palec wskazujący i środkowy, a następnie łączy się z aplikacją za pomocą Bluetooth 5.0 z dowolnym komputerem.

Tradycyjne myszki działają w oparciu o czujnik laserowy lub optyczny, ten wynalazek natomiast korzysta z modułu żyroskopowego, który budową może nieco przypominać część urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Innowacyjna technologia oraz algorytmy odpowiedzialne są za rozpoznawanie ruchów po płaszczyźnie. Taka opcja sprawia, że inne ruchy dłoni są ignorowane, więc możesz w pełni swobodnie się poruszać, nadal nosząc myszkę na palcach.

Niewielki gadżet do komputera z mnóstwem technologii

Clip Mouse pozwala na wykonanie wszystkich podstawowych czynności, jakich można oczekiwać od tradycyjnej wersji urządzenia. Jest to więc poruszanie kursorem, kliknięcie lewym i prawym przyciskiem myszy, przewijanie, przejście do poprzedniej lub następnej strony, a także podwójne kliknięcie.

Producent pod powierzchnią kciuka ulokował również dodatkowy przycisk, dzięki któremu możliwe jest szybkie zresetowanie urządzenia, gdy kursor utknie na ekranie. Wystarczy go przytrzymać przez 3 sekundy.

Wyjątkowa mysz komputerowa ubierana na palce

Ten niewielki sprzęt jest dostępny w bieli lub czerni i został wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który pozwala na 50 godzin ciągłej pracy bez ładowania. Gdy zajdzie potrzeba poprawy poziomu baterii wystarczy podłączyć Clip Mouse za pomocą kabla USB-C. Jak twierdzi producent, czas ładowania to zaledwie 30 minut.

Koszt tej ubieralnej myszy wynosi 59 euro, a więc w prostym przeliczeniu około 265 złotych. Pierwsza dostawa ma być realizowana już w październiku.