NoMo N3 (źródło: Informacje prasowe Neakasa w XiaomiToday)
NoMo N3 (źródło: Informacje prasowe Neakasa w XiaomiToday)

Neakasa wypuszcza robota, który odkurzy, umyje i sam opróżni zbiornik na odpady

Neakasa pochwaliła się robotem odkurzającym 3 w 1, który sam się opróżni. Ma mocną baterię, prostą aplikację i dostęp do technologii LiDAR oraz SLAM.

Robot Neakasa, który odkurzy, umyje i samodzielnie się oczyści

Firma Neakasa, znana z inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, zaprezentowała swój nowy produkt, a jest nim robot odkurzający i mopujący NoMo N3. Może w jednym czasie zbierać śmieci i mopować, a następnie samodzielnie opróżnić zbiornik na odpady.

Jego moc ssania na najwyższej mocy osiąga wartość 4000 Pa, w trybie cichym jest to 650 Pa, w standardowym 1500 Pa, natomiast w silnym – 2500 Pa. Robot może dokładnie odkurzać podłogi, jak i oczyszczać dywany.

NoMo N3 otrzymało zbiornik na wodę o pojemności 300 mililitrów, który automatycznie kontroluje i podaje odpowiednią ilość wody, tak, aby doczyścić zabrudzone miejsca, a także dostosowuje jej ilość w zależności od stopnia wysuszenia czy zamoczenia podłogi.

Pojemnik na odpady, wbudowany do robota, ma pojemność 250 mililitrów, a po zakończeniu sprzątania robot odkurzający sam przekieruje zgromadzone odpady do szczelnego worka o pojemność 2,5 litra ulokowanego wewnątrz stacji. Taki system pozwoli użytkownikowi zapomnieć o sprzątaniu nawet na 45 dni. Stacja otrzymała diodę LED, która poinformuje, gdy konieczna będzie zmiana worka na kurz.

Mocna bateria, technologie nawigacji i tworzenia map oraz asystenci głosowi

Robot odkurzający otrzymał od producenta wydajną baterię o pojemności 5200 mAh, pozwalającą na ciągłe sprzątanie przez 320 minut mieszkania o powierzchni około 200 m2.

Urządzenie NoMo N3 do nawigacji wykorzystuje technologię LiDAR oraz SLAM, dzięki której możliwe jest tworzenie inteligentnych map i tras. Robot odkurzający działa w oparciu o dedykowaną aplikację, dostępną w systemie iOS i Android. To właśnie w niej użytkownik może kontrolować trasę czy wprowadzać strefy zakazu i wirtualne ściany.

Sprzęt ma również dostęp do Asystenta Głosowego Google oraz Alexa, a także do łączności Wi-Fi i Bluetooth, a aplikacja działa w ponad 20 językach. Najnowszy produkt Neakasa ma pojawić się dla amerykańskich klientów na Amazon w kwietniu w cenie 429 dolarów, czyli za niecałe 1900 złotych.