Google Nest Hub / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Nest Hub / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Pogodowa żaba Google urozmaici wygląd zegara na ekranach Nest Hub

Google nieustannie usprawnia swoje produkty poprzez aktualizacje z nowymi funkcjami. Jedna z nowości dla ekranów Nest Hub być może nie ułatwi w żaden sposób korzystania z urządzeń Smart Home, lecz z pewnością jest w stanie wywołać uśmiech na twarzy – pogodowa żaba powróciła!

Pogodowa żaba trafiła na kolejne ekrany

Wesoła żaba, która urozmaica plansze z prognozami pogody w aplikacji Google, jest z pewnością świetnie znana wielu osobom. Stała się ona uroczym symbolem, który producent stara się pielęgnować poprzez udostępnienie jej wizerunku w kolejnych miejscach.

Dotychczas charakterystyczną żabkę mogliśmy ujrzeć na ekranie trybu nieaktywnego w ekranach Nest Hub 1. generacji oraz Nest Hub Max, a także w aplikacji Google na różnych platformach. W przypadku inteligentnych ekranów producenta, na ekranie z Froggy (bo tak właśnie nazywa się ta maskotka), użytkownicy mogli ujrzeć aktualną godzinę i warunki pogodowe w danej lokalizacji, a w obsługiwanych rejonach również wynik AQI, czyli Indeksu Jakości Powietrza.

Pogodowa żaba Google
fot. 9to5Google

Oprócz tego, na ekranie pojawiała się prognoza pogody na najbliższe dwa dni. Jeśli użytkownik wszedł w interakcję z ekranem lub poprzez czujnik ultradźwiękowy urządzenie wykryło, że ktoś się do niego zbliżył, pogodowa żaba odtwarzała krótką animację, na przykład machając do użytkownika. Ot, taki uroczy szczegół, który może nieco poprawić humor w ciągu dnia.

Jak informuje redakcja 9to5Google, użytkownicy ekranów Nest Hub 2. generacji również mogą w końcu cieszyć się specjalnym ekranem z Froggy. Opcja ta pojawiła się po aktualizacji urządzenia do wersji 46.32.13.418036576 z oprogramowaniem Chromecast 1.56.290464. By skorzystać z nowego ekranu z pogodą wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Wejść do aplikacji Google Home na smartfonie z Androidem lub iOS
  2. Przejść do ekranu Nest Huba 2. generacji i otworzyć ustawienia urządzenia
  3. Wybrać opcje ramki na zdjęcia (trybu nieaktywnego)
  4. W menu opcji eksperymentalnych zaznaczyć Pogodową Żabę

Zarówno Google, jak i użytkownicy zdają się naprawdę lubić tego przeuroczego, zielonego płaza. Producent dba o niego w symboliczny sposób od czasu pierwszej fali pandemii, wyposażając żabę w maseczkę na twarz. Ten subtelny symbol ma przypominać każdej osobie sprawdzającej pogodę o konieczności zachowywania zdrowych nawyków w trosce o zdrowie.