Google Nest Hub i Asystent Google (źródło: Google)
Google Nest Hub (źródło: Google)

Nest Hub otrzymuje aktualizację Google Fuchsia. Co się zmieni?

Jeden z najbardziej znanych inteligentnych wyświetlaczy otrzymuje aktualizacje systemu. Urządzenia Nest Hub powinny niebawem zyskać wersję 12 Google Fuchsia. Jakie zmiany czekają użytkowników i czy dotychczasowe problemy z tym sprzętem zostaną rozwiązane?

Poprzednie aktualizacje systemu Nest Hub

Nest Hub, a więc inteligentny wyświetlacz i hub w jednym marki Google, od dłuższego czasu otrzymuje ciekawe aktualizacje. Nie oznacza to (niestety), że urządzenie zyskuje kolejne możliwości. Mniej więcej w czerwcu sprzęty te otrzymały dość dużą, choć w praktyce niezauważalną zmianę, a mianowicie system został zmieniony z Cast OS na Google Fuchsia.

Dla użytkowników nie zmieniło się praktycznie nic, choć trzeba przyznać, że od dłuższego czasu Asystent Google miewa problemy z usłyszeniem czy rozumieniem poleceń. Gigant z Mountain View kontynuuje jednak swoje prace z własnym systemem i wprowadza aktualizację do wersji 12 na swoich wyświetlaczach Nest Hub.

Nest Hub 2. gen (źródło: Google)
Nest Hub 2. gen (źródło: Google)

Jakie zmiany nastąpią w ramach aktualizacji Google Fuchsia?

Odświeżona Google Fuchsia ma sukcesywnie trafiać do użytkowników, w pierwszej kolejności do tych, którzy uczestniczą w programie podglądu. Przede wszystkim wydajność urządzeń ma ulec lekkiemu wzrostowi, jest to możliwe dzięki przejściu systemu renderowania z 3D Fuchsia do Flatland. Interfejs ten został stworzony przez firmę Scenic.

Co ciekawe, aktualizacja ma sprawić, że na przykład Nest Hub (2. gen) będzie uruchamiał się z jasnością rzędu 50%. To bardzo fajna zmiana, a jako użytkownik w poprzednich aktualizacjach doświadczałam już nawet 5% jasności, gdzie w słoneczny dzień zupełnie nic nie było widać.

Zmiany mają dotyczyć również kłopotów, które pojawiają się ze standardem inteligentnego domu znanym jako Matter. Problemy występowały m. in. z przesyłaniem nieodpowiednich kolorów, jakie użytkownicy wybierali do oświetlania. Teraz tego typu awarie mają zostać zażegnane.