Adaptery Netatmo pozwolą na wygodniejszy montaż wideodzwonka

Adaptery Netatmo pozwolą na wygodniejszy montaż wideodzwonka

Niektóre urządzenia Smart Home wymagają specyficznych warunków do ich montażu. Czasem bywa to problematyczne, w szczególności w przypadku braku specyficznego okablowania w danym miejscu. Netatmo zdaje sobie z tego sprawę i pragnie ułatwić swoim klientom montaż wideodzwonka.

Inteligentny dzwonek częścią Smart Home

Netatmo Smart Video Doorbell to inteligentny wideodzwonek do drzwi, wyposażony w kamerę oraz głośnik. Nie jest to co prawda domofon, za pomocą którego otworzymy gościom drzwi lub furtkę, lecz urządzenie pozwala nam szybko sprawdzić, kto aktualnie znajduje się pod naszymi drzwiami. Możliwe jest również nawiązanie połączenia głosowego, jak również aktywne monitorowanie otoczenia domu z wykorzystaniem wbudowanej kamery.

Wideodzwonek od Netatmo ma być prosty w obsłudze
Wideodzwonek od Netatmo ma być prosty w obsłudze, fot. materiały prasowe

Inteligentny dzwonek wyposażono również w integrację asystentów głosowych. Za pomocą Asystenta Google, Alexy lub Siri możemy z łatwością sprawdzić, czy ktoś znajduje się aktualnie przed drzwiami. Dodatkowo, dzwonek może zostać zintegrowany ze środowiskiem Apple HomeKit, co pozwala użytkownikom sprzętów z logo nadgryzionego jabłka na stworzenie spersonalizowanych automatyzacji.

Nowe adaptery dla łatwiejszego montażu

Dotychczas urządzenie Netatmo miało jedną sporą wadę – można było je zamontować wyłącznie zastępując tradycyjny dzwonek. Nie było to rozwiązanie wystarczająco uniwersalne, w szczególności, jeśli było montowane w domach wyposażonych w domofon. Dzięki nowym adapterom, problem ten odchodzi w niepamięć.

Adapter Sieciowy dla inteligentnego wideodzwonka Netatmo pozwoli podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego. Do jego montażu wystarczy wywiercić niewielką dziurę w ścianie, a następnie przeciągnąć przez nią przewód zasilający. Ma on długość 10 m, więc nie wymaga gniazdka elektrycznego bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do domu. W zestawie znajdują się wymienne wtyczki, pozwalające na podłączenie zarówno do europejskich dniazdek typu C, jak i brytyjskich G lub amerykańskich A.

Jeśli jednak wolimy wybrać mniej widoczną formę instalacji urządzenia, możemy zdecydować się na Adapter Zintegrowany, który pozwoli podłączenie dzwonka bezpośrednio do instalacji elektrycznej. W tym wypadku, producent zaleca zasięgnięcie pomocy fachowca do jego zamontowania.

Nowe adaptery eliminują konieczność posiadania lub instalacji gongu. Teraz można z niego całkowicie zrezygnować bądź zastąpić go inteligentnym głośnikiem, wspierającym wybranego przez użytkownika asystenta głosowego. Niezależnie od wybranej opcji, urządzenie pozwala na otrzymywanie powiadomień na smartfonie, podgląd osoby znajdującej się przed wejściem oraz nawiązywanie połączenia głosowego.

Oba adaptery są dostępne do kupienia w sklepie internetowym producenta. Ich cena wynosi 115,99 złotych za sztukę. Możne je również kupić razem z wideodzwonkiem, a cena takiego zestawu wynosi 1469,98 złotych.