Wiemy już, kiedy Meta zaprezentuje swoje nowe gogle VR!

Wiemy już, kiedy Meta zaprezentuje swoje nowe gogle VR!

Firma Meta zapowiedziała, że podczas wydarzenia zostaną omówione główne postępy poczynione w metawersie oraz to, co ma nadejść w ,,bliskiej i dalekiej przyszłości”. Ogłoszenia nie będą jednak rownac się z zeszłorocznym Connect, kiedy to firma zmieniła nazwę z Facebook na Meta, niemniej jednak nadal jest na co czekać. 

Project Cambria

W zeszłym miesiącu Mark Zuckerberg potwierdził, że nowy zestaw VR zapowiedziany jest na październik, a we wtorek przypieczętował nowinkę, publikując zdjęcie na Facebooku. Urządzenie, które widnieje na fotografii, wygląda bardzo analogicznie do tego, co dotychczas widzieliśmy w Project Cambria.

Meta wydała aż 10 miliardów na rok, aby urealnić wizję Zuckerberga dotyczącą stworzenia kolejnej bardzo ważnej platformy oprogramowania. Według firmy, jednym z powodów, dla których technologia nie została wcześniej wcielona w życie, był fakt, że sprzęt nie był jeszcze wystarczający dobry. 

W wywiadzie u podcastera Joe Rogana, który odbył w zeszłym miesiącu, Zuckerberg wspomniał o potężnej mocy obliczeniowej nadchodzącego zestawu VR, która ma pozwolić uchwycić świat rzeczywisty za pomocą kamer zewnętrznych i wyświetlić je wewnątrz zestawu w rzeczywistym czasie oraz kolorze. 

Niestety, za lepszą wydajność przyjdzie nam słono zapłacić. Prawdopodobna cena zestawu ma oscylować w granicach 800 dolarów, co zdecydowanie przebija obecną wartość zestawów Meta Quest 2.

Logi Logitech CHORUS Meta Quest 2 Oculus Audio
Meta Quest 2

Kiedy konferencja Meta Connect?

Transmisja Konferencji Connect na żywo zapowiedziana została na 11 października. Podczas niej Meta ma omówić również aktualizację Horizon Worlds – aplikacji społecznościowej Metaverse, która ostatnimi czasy drwiła ze swojej kreskówkowej grafiki. W sierpniu Meta potwierdziła, że wiceprezes odpowiedzialny za Horizon rozstał się z firmą na zawsze. Firma nadal pracuje nad mnóstwem prototypów wirtualnej rzeczywistości jednocześnie uważając, że technologia zostanie wykorzystana w parze lekkich okularów, które mogą zastąpić smartfon użytkownika.