Rozwiązania Lenovo (źródło: lenovo.com)
Rozwiązania Lenovo (źródło: lenovo.com)

Nowe rozwiązania Lenovo w dziedzinie sztucznej inteligencji

Przedsiębiorstwa na całym świecie poszukują sposobów, aby jak najszybciej wprowadzić sztuczną inteligencję w życie codzienne. Lenovo nie tylko dostrzega tę potrzebę, ale również oferuje sposób na jej zaspokojenie. Firma przedstawiła nowe usługi i rozwiązania AI, które umożliwiają masowe wdrażanie zdalnych możliwości obliczeniowych.

Nowości w ofercie

Jednym z najnowszych dodatków do portfolio produktów firmy jest Lenovo TruScale dla Edge i AI. Usługa ta daje firmom natychmiastowy dostęp do najnowszej generacji sztucznej inteligencji, gdziekolwiek prowadzą działalność, korzystając z modelu opłat „za to, co zużywasz„. To podejście pomaga firmom szybko wdrażać potężne rozwiązania obliczeniowe na krawędzi sieci i uzyskiwać informacje bezpośrednio u źródła tworzenia danych.

Co więcej, na rynku pojawił się ThinkEdge SE455 V3 – najmocniejszy serwer na krawędzi sieci. Dzięki procesorom AMD-EPYC 8004, zapewnia on wyjątkową wydajność dla wymagających obciążeń AI.

AI dla wszystkich branż

Nie ma znaczenia, czy działasz w handlu detalicznym, produkcji, służbie zdrowia czy gastronomii. Rozwiązania Lenovo mają na celu ułatwienie tworzenia i wdrażania aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, które pomogą wszystkim firmom w przyspieszeniu transformacji.

Kirk Skaugen, prezes Lenovo Infrastructure Solutions Group, podkreślił, że dążą oni do bycia najbardziej zaufanym partnerem i uproszczenia wdrażania całego procesu. Przedsiębiorstwo nieustannie przesuwa granice możliwości w dziedzinie technologii krawędziowej, czyniąc ją łatwiejszą w użyciu niż kiedykolwiek wcześniej.

Rozwiązania dla rosnących ilości danych

Wraz z eksplozywnym wzrostem danych na świecie, efektywna infrastruktura obliczeniowa na krawędzi sieci jest niezbędna. Technologie nowej generacji, które przenoszą moc obliczeniową z centrów danych, umożliwiają zastosowanie AI w celu poprawy reakcji na sytuacje kryzysowe, bezpieczeństwa publicznego i wiele innych. Lenovo TruScale dla Edge i AI pozwala przezwyciężyć ograniczone zasoby i finansowanie, oferując dostęp do nowych rozwiązań i łącząc się z ponad 150 gotowym planami działania.

ThinkEdge SE455 V3 (źródło: lenovo.com)
Serwer ThinkEdge SE455 V3 (źródło: lenovo.com)

Nowy serwer wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zapewnić nieosiągalną dotąd wydajność. Dzięki niemu możliwe jest odblokowanie inteligencji danych i wdrożenie nowatorskich aplikacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.

Współpracując z partnerami, takimi jak AMD, Intel, NVIDIA i Qualcomm, Lenovo ma możliwość wdrożyć sztuczną inteligencję na dużą skalę, poprawiając operacje i podejmowanie decyzji w każdej branży. Dzięki temu nie tylko duże floty, ale też mniejsze produkcje mogą skorzystać z oferowanych rozwiązań.