Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)
Edge, Bing i Skype z dostępem do AI (źródło: Microsoft)

Microsoft Edge już z nową wyszukiwarką Bing. AI pod ręką

Dzieje się, naprawdę, dzieje się. Od lat Google był niekwestionowalnym liderem w kwestii wyszukiwarek, podobnie jak Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na całym świecie. Microsoft jednak chce nieźle utrzeć nosa Google, ponieważ udostępnia swoją przeglądarkę, która ma wbudowaną Bing ze sztuczną inteligencją.

Microsoft Edge z wbudowanym nowym Bing

Wielomiliardowa inwestycja Microsoftu w ChatGPT ma najprawdopodobniej jeden cel – przeciągniecie jak największej liczby użytkowników konkurencyjnych rozwiązań na swoją stronę. Nie powinno to nikogo dziwić, samo powstanie nowej wyszukiwarki Bing, wykorzystującej sztuczną inteligencję, jest naprawdę odważnym i koniec końców dobrym krokiem – wielu użytkowników postanowiło przekonać się do przejścia Microsoft Edge, albo chociaż wymienić Google na nowego Binga wspieranego sztuczną inteligencją.

Najnowsza oficjalna wersja Edge’a jeszcze bardziej integruje nowego Binga, ponieważ daje dostęp do łatwego otworzenia chatbota. Wcześniej funkcja była dostępna tylko dla osób korzystających zapoznawczych wersji przeglądarki, jednak teraz to się zmienia. Teraz każdy może korzystać z dóbr i funkcji, jakie serwuje nam chatbot Microsoftu. W jaki sposób?

Microsoft Edge nowy Bing czatbot
(fot. oiot.pl)

Funkcja, której nie da się przeoczyć

Microsoft w swojej przeglądarce Edge zaimplementował nową wyszukiwarkę Bing w taki sposób, aby każdy zauważył tę funkcję. Przycisk ikonki nowego Binga wspieranego sztuczną inteligencją został wrzucony w prawym górnym rogu, tuż obok ustawień i naszego profilu.

Po kliknięciu guziku otwiera nam się okno z chatbotem, w którym możemy rozpocząć zadawanie pytań, ale także wydawanie poleceń – przykładowo na zredagowanie określonego tekstu na podstawie polecenia. Opcji jest wiele – mamy możliwość zmiany tonu – z profesjonalnego przykładowo na zabawny, jest funkcja dostosowania formatu, ale i długości.

Otwierając stronę internetową z poziomu tej przeglądarki, możemy poprosić czatbota, aby przykładowo streścił obecnie wyświetlany na karcie artykuł. Funkcji jest masa, natomiast najważniejszy jest tu fakt łatwego dostępu do czatbota. Nie ma potrzeby otworzenia nowej karty – jeden klik w prawy górny róg i gotowe.