Ford Explorer e-crossover (Źródło:ford)
Ford Explorer e-crossover (Źródło:ford)

Ford zapowiada elektrycznego e-Crossovera – ekskluzywnie dla Europy

Nowy Explorer to e-Crossoverc Forda i element jego planu na pełną tranzycję na pojazdy elektryczne w Europie do 2030. Model nie będzie dostępny nigdzie indziej.

Elektryki w natarciu

Chyba każda marka chce wypełnić swoją stajnię elektrycznymi modelami. To dobrze, bo dzięki temu klienci mają potężny wachlarz możliwości wybrania czegoś dla siebie — obojętnie czy to typowa osobówka, SUV, kamper, pickup czy ciężarówka. Tym razem kolejną nowość zapowiedział Ford w postaci modelu Explorer — to elektryczny Crossoverem, który ma być dostępny jedynie na rynku europejskim.

Nowy Crossover to integralny element planu, aby do 2030 roku przekształcić swoją europejską ofertę w całkowicie elektryczną. Jest jednym z dwóch pojazdów zapowiadanych w Europie, które wykorzystują w pełni elektryczną platformę MEB Grupy Volkswagen w fabryce w Kolonii w Niemczech. Współpraca Forda z VW nawiązała się już w 2019 roku i ma na celu przyspieszenie wprowadzania nowych modeli na rynek. Koncern spodziewa się wyprodukować 1,2 miliona elektryków przy użyciu platformy VW w 6 lat.

Luksusowy e-crossover

Nowy Crossover Explorer EV będzie oferowany w dwóch wersjach wyposażenia: Explorer i Explorer Premium, z ceną początkową poniżej 45000 euro. Firma nie zdradza na razie parametrów i wydajności Crossovera.

Explorer jest pionierem nowej generacji ekscytujących pojazdów elektrycznych Forda. Nasączony naszymi amerykańskimi korzeniami, ale zbudowany w Kolonii dla naszych klientów w Europie, jest gotowy do podróży na wielkie przygody i w pełni wyposażony we wszystko, czego nasi klienci będą potrzebować do codziennej jazdy.

Martin Sander, dyrektor generalny działu pojazdów elektrycznych Forda w Europie

Ford intensywnie inwestuje w modele elektryczne w związku z restrukturyzacją jego europejskich operacji. Koncern stara się zbudować odchudzoną, bardziej konkurencyjną strukturę produkcyjną i kosztową dla regionu.