Obsidian (źródło: Pantheone)
Obsidian (źródło: Pantheone)

Obsidian – małe dzieło sztuki i głośnik w jednym

Do oferty urokliwych głośników Pantheone I dołączył nowy inteligentny produkt Obsidian. Sprzęt jest bezprzewodowy i działa w oparciu o asystenta Alexę. Co jeszcze oferuje?

Bezprzewodowy Obsidian z dostępem do Alexy

Firma Pantheone wprowadziła na rynek nowy inteligentny głośnik Obsidian.  Wszystkie produkty tego producenta wyróżnia ciekawy wygląd, który wpasuje się w każde nowoczesne wnętrze, wręcz przypominając dzieło sztuki. Nazwa najnowszego produktu prawdopodobnie pochodzi od skały utworzonej w zdecydowanej większości ze szkliwa wulkanicznego.

Działanie tego smart głośnika opiera się o asystenta Amazon Alexa i aplikację Pantheone. Nowe urządzenie jest bezprzewodowe, wyposażone w akumulator pozwalający na ciągłe odtwarzanie dźwięków przez 15 godzin. Czas ładowania konieczny do uzyskania pełnego poziomu baterii wynosi 2 godziny, choć – jak twierdzi producent – aby naładować ją do 50% wystarczy pół godziny.

Głośnik może być używany jako multiroom dla maksymalnie 8 urządzeń. Łączy się za pośrednictwem sieci Wi-Fi, funkcji Air Play 2 lub łączności Bluetooth oraz poprzez wejście audio 3,5 mm, co pozwala na podłączenie innych urządzeń, na przykład gramofonu. Na ten moment głośnik współpracuje z serwisami, takimi jak Spotify, Amazon Music, Tidal oraz Tuneln.

Muzyczny wulkan dla inteligentnego domu

Urządzenie jest wyposażone w wzmacniacz klasy D, zasilający 5,25-calowy głośnik niskotonowy o mocy 40 W, a także podwójny głośnik 1-calowy wysokotonowy 40 W.

Dostępny w bieli lub czerni Obsidian jest wyposażony w podświetlane i dotykowe przyciski z przodu, pozwalające na podstawowe sterowanie dźwiękiem. Wykonany został z ręcznie polerowanej żywicy, tworzywa ABS oraz wysokiej jakości tkaniny akustycznej. Waży 5 kilogramów, a jego wymiary wynoszą około 36 x 26 x 18 cm. Jak twierdzi producent, kształt tego smart urządzenia przypomina wulkaniczną skałę. Urządzenie nie spełnia natomiast żadnej klasy szczelności przed pyłem i wodą.

Jego cena wynosi 1399 dolarów, co po prostym przeliczeniu daje trochę ponad 6 tysięcy złotych.