Sonos Era 300
Era 300

Ekologiczne i energooszczędne. Takie są nowe inteligentne głośniki Sonos Era

Dbanie o środowisko jest w dzisiejszych czasach coraz popularniejszym motywem przewodnim firm produkujących elektronikę. Sonos pokazał dziś światu dwa nowe inteligentne głośniki z serii Era – Era 100 oraz Era 300. Co mają do zaoferowania i ile będą kosztować?

Sonos Era 300 – przestrzenny dźwięk to jego główna zaleta

Nie przechodząc jeszcze do specyfikacji technicznej, na początku należy zaznaczyć, że nowe głośniki Sonos zostały zaprojektowane, aby były zgodne ze środowiskiem. Po pierwsze, do ich budowy wykorzystano materiały z recyklingu (PCR), mają być proste do naprawy przez naprawdę długi czas, a do tego producent zaznacza, że są energooszczędne. To z pewnością ważny aspekt, który plusuje w głośnikach.

Przechodząc do możliwości droższy przedstawiciel serii. Model Era 300 oferuje przestrzenny dźwięk, dzięki sześciu sterownikom skierowanym w każdą stronę. Zastosowano tu nawet technologię Dolby Atmos, zwiększającą imersję słuchanej muzyki lub oglądanego filmu. Co ciekawe, Sonos Era 300 daje możliwość sparowania go z soundbarami Arc lub Beam (2. generacji).

Sprzętem można sterować przy pomocy głosu, ale także poprzez aplikację producenta oraz Apple AirPlay, a połączenie jest realizowane przy pomocy WiFi lub Bluetooth. Daje to szeroką możliwość uruchamiania muzyki – przykładowo podczas spotkania ze znajomymi, co też zostało przemyślane, ponieważ głośnik ma na pokładzie funkcję Trueplay, wspieraną zestawem mikrofonów, pomagających dostosować dźwięk do akustyki w pokoju.

Era 300 trafi do sprzedaży 28 marca w cenie 2399 złotych.

Co ciekawe, Apple ogłosiło, że to właśnie Sonos będzie pierwszym producentem, którego sprzęty wykorzystają dźwięk przestrzenny Apple Music. Technologia trafi do ww. modelu Era 300, ale także do soundbarów Arc oraz Beam 2. generacji.

Sonos Era 100, czyli nowy-stary głośnik

Era 100 to natomiast mniej zaawansowana pod względem dźwięku propozycja, która jest bezpośrednim następcą popularnego głośnika Sonos One. Sprzęt okazuje się nieznacznie większy od modelu One, ale prezentuje się równie elegancko. Został wyposażony w dwa zakrzywione głośniki wysokotonowe oraz duży głośnik średniotonowy.

Urządzenie oferuje także wszelkie technologie, co jego bardziej zaawansowany brat – łatwe, szerokie sterowanie odtwarzanym dźwiękiem, moduły łączności WiFi i Bluetooth oraz funkcja Trueplay. Sprzęt bezproblemowo wykorzystamy jako pojedynczy moduł, ale możemy wykorzystać dwa Sonos Era 100, aby wspierały soundbar przy telewizorze, a taka konfiguracja jeszcze bardziej poprawi efekt dźwięku przestrzennego.

No dobra, a ile trzeba będzie zapłacić za mniej zaawansowany model? Era 100 został wyceniony na 1349 złotych i również trafi do sprzedaży pod koniec marca br.