Głośnik Move (źródło: Sonos)
Głośnik Move

Sonos potwierdza – Amazon Alexa będzie dostępna w Polsce!

Sonos to firma, która wyspecjalizowała się w wysokiej klasy sprzęcie audio. Mieszkańcy naszego kraju, którzy posiadają głośniki tej marki, zdecydowanie mają powody do świętowania! Firma potwierdziła, że Polska znalazła się na liście krajów, w których oficjalnie zostanie udostępniona funkcja sterowania głosem, za pomocą asystentki Alexa Amazon.

Alexa w głośnikach Sonos

Jeśli posiadacie głośniki Sonos oraz korzystacie z asystentów głosowych, to możecie otwierać szampana. Firma rozszerzyła dostępność Amazon Alexa o 27 kolejnych krajów, włączając w to Polskę! Nie popełnijcie jednak błędu, myśląc, że Alexa zrozumie nasz język (ani tym bardziej że w nim odpowie). Już prędzej poleci na księżyc!

Dostaniemy bowiem dostęp do tak zwanej wersji globalnej. To oznacza, że aby skorzystać z usług naszej drogiej asystentki Alexy, będziemy się musieli do niej zwrócić w jednym z 5 języków. Jeśli więc znacie angielski, francuski, hiszpański, niemiecki lub włoski, to bez problemu skorzystacie z nowej funkcji. Jeśli jednak nie jesteście zaznajomieni z żadnym z nich, to niestety, ale z Alexy w tej chwili nie skorzystacie.

Sonos potwierdza - Amazon Alexa będzie dostępna w Polsce!
Jakiego rodzaju muzykę będziecie odtwarzać w kuchni, jeśli w ogóle posiadacie tam głośnik? Ja prawdopodobnie odtworzyłbym sobie oficjalną ścieżkę dźwiękową filmu Sausage Party (źródło: Sonos)

Na co pozwoli nam Alexa?

Okazuje się, że z pomocą asystentki, która niebawem zagości w naszych urządzeniach audio, będziemy mogli zrobić całkiem sporo. Będziemy mieli możliwość poprosić o odtworzenie muzyki bądź też filmu. Asystentka głosowa obsłuży Spotify, Amazon Music oraz TuneIn do odtwarzania utworów audio, natomiast w kwestii wideo, będzie w stanie odtworzyć cokolwiek z biblioteki Netflixa czy Prime Video.

Będziemy mogli zaplanować nasz dzień, poprzez dodawanie zdarzeń do kalendarza, czy ustawianie alarmów. Co ciekawe, kalendarz będzie można udostępnić innym domownikom, a dodatkowo przy pomocy asystentki będziemy mogli zaplanować zakupy. Na stworzenie listy pozwoli nam nasz głos, przy pomocy którego będziemy mogli również poszukać przepisów na interesujące nas dania.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by poznać prognozę pogody na dany dzień lub podsumowanie najważniejszych wiadomości. Rzecz jasna będziemy mogli także przy pomocy Alexy sterować naszym inteligentnym domem! Ustawianie wszystkiego, co inteligentne i elektryczne, będzie teraz możliwe za pomocą naszego głosu – bo wygoda przede wszystkim.

Wierzymy, że nic nie powinno blokować słuchaczom dostępu do treści audio. Dlatego Sonos dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom łatwe sposoby odtwarzania ulubionych treści. Wiemy, że nasi klienci cieszą się z możliwości korzystania z pomocy Alexy na głośnikach Sonos. Korzystają z poleceń głosowych, takich jak uruchamianie serwisów streamingowych do słuchania ulubionej muzyki i sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Cieszymy się, że możemy udostępnić Alexę większej liczbie słuchaczy na całym świecie.

Joe van Zyl, starszy dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Sonos

Kiedy, kiedy, kiedy???

Wkrótce i za darmo. Obecność Alexy w głośniku zostanie zaimplementowana wraz z bezpłatną aktualizacją, która pojawić się ma w tym roku. Konkretniej, w okresie wiosennym, jednak niestety nie znamy dokładnej daty (jeśli się jednak pojawi, to na pewno zaktualizujemy ten artykuł!).

Będziecie czekać na asystentkę głosową od firmy Jeffa Bezosa, czy raczej nie jest Wam ona potrzebna do szczęścia?