Nest Wifi Pro (źródło: Google)
Nest Wifi Pro (źródło: Google)

Pojawi się nowy Nest Wifi? Są ku temu przesłanki

Jak wynika z aktualizacji aplikacji Google Home, bardzo prawdopodobne, iż gigant z Mountain View planuje wprowadzić kolejną wersję swojego popularnego routera Nest WiFi. W jaki sposób zauważono ten plan?

Aktualizacja Google Home zdradza wprowadzenie nowego Nest WiFi?

Firmy, podczas planowania wdrożenia nowych sprzętów do swojej oferty, często najpierw aktualizują wiodące aplikacje, dodając tam nowe urządzenia. W taki sposób działa Google, dodając poszczególne gadżety do Google Home. To jednak nie oznacza, że interpretacja zawsze będzie właściwa, a przewidywania się sprawdzą.

Tym razem za pośrednictwem Sklepu Play, w ramach aktualizacji do wersji 3.4 jednej z najbardziej znanych aplikacji do zarządzania inteligentnym domem, zauważono odniesienia do nowego modelu Nest Wifi. Przewidywany router opisywany jest kryptonimem „Breeza”. Jak twierdzi portal 9to5google, możliwe, że nazwa ta została wprowadzona błędnie i powinna brzmieć „brezza” od włoskiego słowa „bryza”.

Jeszcze w innym miejscu kodu programistycznego aktualizacji wspomina się o BRZA, jednocześnie zdradzając prawdopodobny numer modelu GS4VD. Zakres działania nowego sprzętu jest bardzo zbliżony do Nest Wifi Pro, który jest dostępny w sprzedaży od zeszłego roku. Nie jest jednak wiadome, czym przyszłe urządzenie różniłoby się od obecnych.

Nest Wifi Pro (źródło: Google)
Nest Wifi Pro (źródło: Google)

Poprzednie „odświeżanie” urządzeń przez Google

Zdarzyło się, że technologiczny gigant wypuszczał już starsze routery w niższej cenie. Takie wydarzenie miało miejsce w 2020 roku, kiedy to Google ponownie wydało na rynek popularny Google WiFi. Poprzednia jego wersja pojawiła się 4 lata wcześniej, jednak nowszy sprzęt uzyskał odrębny kod. Nie jest jednak jasne, czy taka sytuacja będzie miała miejsce i tym razem.

Co więcej, ponowne pojawienie się tego samego urządzenia miało sens, gdyż mogło tworzyć siatkę z urządzeniami Nest Wifi, co nie jest możliwe w przypadku wersji Pro. Opcja ta wymagałaby bezprzewodowego pasma 6 GHz.

Tak czy inaczej – bardzo możliwe, że w nadchodzących miesiącach będziemy świadkami premiery nowego sprzętu.