AiDot P200 Pro (źródło: Welov)
AiDot P200 Pro (źródło: Welov)

Welov prezentuje pierwszy na świecie oczyszczacz powietrza z certyfikatem Matter

W świecie smart home, gdzie innowacja jest kluczem, Welov, należący do marki AiDot, wkracza z przełomowym produktem – pierwszym na świecie oczyszczaczem powietrza z certyfikatem Matter, modelem P200 Pro. Ten innowacyjny produkt nie tylko zapewnia czyste powietrze, ale także zmienia sposób, w jaki łączy się on z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, zapewniając niezrównaną wygodę i wszechstronność.

Innowacja dla zdrowego snu

AiDot, członek Connectivity Standards Alliance od 2022 roku, osiągnął kamień milowy, zdobywając certyfikat Matter w listopadzie tegoż roku. Dzięki sukcesowi w sprzedaży dziesięciu milionów inteligentnych żarówek, firma skupiła się teraz na rozszerzeniu swojej linii produktów kompatybilnych z nim na urządzenia domowe. To nie tylko krok w kierunku bardziej inteligentnego domu, ale także znaczący postęp w kierunku bezpieczniejszego i bardziej komfortowego środowiska IoT.

Badania naukowe potwierdzają, że poziomy PM2.5 są wyższe w nocy, co jest wyzwaniem dla osób cierpiących na alergie. WELOV P200 Pro, wyposażony w funkcje monitorowania warunków środowiskowych w czasie rzeczywistym oraz integrację z Apple Health, zapewnia użytkownikom spokojny i zdrowy sen. Oczyszczacz dostosowuje swoje tryby pracy do cykli snu, tworząc odpowiednie warunki do odpoczynku. Poziom hałasu w trybie nocnym wynosi zaledwie 23 decybele.

AiDot P200 Pro (źródło: Welov)
AiDot P200 Pro (źródło: Welov)

Tryb snu dla modelu P200 Pro oferuje: spersonalizowane profile snu, synchronizację z indywidualnymi wzorcami snu użytkownika, monitorowanie poziomu dźwięku oraz możliwość dostosowania efektów świetlnych. Czujnik oczyszczacza aktywnie wykrywa otaczające cząsteczki unoszące się w powietrzu, aktualizując wyświetlacz w czasie rzeczywistym.

Urządzenie czyści obszary o powierzchni do 500 m2 w 60 minut, a wbudowana dioda LED pokazuje aktualny stan w pomieszczeniu. Tryb automatyczny dostosuje swoje ustawienia, aby utrzymać optymalny poziom oczyszczania.

Inteligentna łączność pozwala na łatwą kontrolę z dowolnego miejsca dzięki aplikacji Aidot. Użytkownik ma możliwość tworzenia harmonogramów, czy sprawdzenia żywotności filtra. Aktywacja głosowa, dzięki kompatybilności z Alexą i Google Assistant, umożliwia regulację bez użycia rąk dla maksymalnej wygody.

Premiera modelu P200 Pro z certyfikatem Matter zaplanowana jest na marzec w sklepach Amazon i AiDot firmy WELOV. Produkt ma być dostępny w kolorze czarnym i białym. Jego cena nie jest obecnie znana.