oppo inno day 2021
fot. OPPO

OPPO pokazało, co przyniesie przyszłość

Innowacyjne technologie implementowane w urządzeniach codziennego użytku powoli zmieniają naszą rzeczywistość. OPPO, podczas swojego cyklicznego wydarzenia INNO Day, zaprezentowało kilka ciekawych nowości, z których, być może, już wkrótce skorzystamy.

OPPO Digital Human – Twoje wirtualne ja

Pierwszą z nowości jest system OPPO Digital Human. Pozwala on na tworzenie hiperrealistycznych wirtualnych postaci, które mogą wykonywać szereg różnych działań.

Dzięki sztucznej inteligencji, OPPO Digital Human ma takie zdolności, jak rozpoznawanie semantyczne, rozpoznawanie cech czy też synteza głosu, co pozwala na naturalne odwzorowywanie mimiki twarzy, gestów i interakcji. W efekcie, nasz wirtualny awatar może być w stanie mówić, poruszać się oraz wchodzić w interakcje tak, jak prawdziwa osoba.

To jednak nie koniec możliwości, bowiem OPPO Digital Human jest w stanie komunikować się za pomocą dźwięku, wyrażać emocje i naśladować prawdziwych ludzi. Dzięki rozpoznawaniu niektórych zachowań, stworzona przez nas postać może np. zostać wirtualnym trenerem fitness.

Producent planuje rozszerzać możliwości „cyfrowych ludzi” i w przyszłości umożliwić im wykonywanie o wiele bardziej skomplikowanych zadań, takich jak poprowadzenie transmisji online lub zastąpienie pracownika działu obsługi klienta.

OPPO CybeReal 2.0 – nawigacja i rozrywka

Nowa wersja CybeReal jest rozwiązaniem zapewniającym dokładnie odzworowanie położenia w rzeczywistym świecie, dzięki połączeniu technologii pozycjonowania i przetwarzania przestrzennego. Aplikacja OPPO CybeReal 2.0 zbiera dane na temat otoczenia i buduje wirtualną replikę świata dzięki danym pozyskanym z kamer smartfonów, czujników Bluetooth i innych urządzeń.

System ten pozwala zarówno na precyzyjną lokalizację w budynkach, w tym rozmieszczenie pomieszczeń oraz aktualne zagęszczenie osób w naszej okolicy. Znalazło się tutaj również miejsce na nieco zabawy, poprzez możliwość umieszczania animowanych naklejek w otoczeniu, tworząc swego rodzaju plac zabaw w AR.

5G Remote Racing, czyli zabawki z 5G

Projekt 5G Remote Racing powstał we współpracy OPPO oraz Ericsson, tworząc zabawkowe samochodziki, którymi można sterować za pomocą sieci 5G z dowolnego miejsca na świecie.

Wykorzystano tutaj pełnię możliwości sieci 5G Stand Alone, która zapewnia bardzo niską latencję oraz wysoką przepustowość. Dzięki temu, wrażenia z korzystania ze zdalnych samochodzików nie odbiegają od tych, którymi sterujemy „na miejscu”. Rozwiązanie wykorzystuje smartfony marki OPPO, za pomocą których można sterować samochodami.

oppo inno day 5g remote racing
fot. OPPO

Niesamowitych wrażeń dodaje fakt, że samochodziki są w stanie rozwinąć prędkość nawet do 70 km/h. OPPO zapewnia, że 5G Remote Racing to projekt, który jest przedsmakiem gier i zabaw przyszłości. Dzięki rozwojowi nowych technologii, takich jak sieć piątek generacji, rozrywka zmienia się w niewyobrażalnie szybkim tempie i już wkrótce może objąć jeszcze więcej aspektów naszego życia.