Peridot - gra twórców Pokemon Go
Peridot (źródło: Niantic)

Gra twórców Pokemon Go zyskuje aktualizację. Możesz rozmawiać ze swoim Dotem

Niantic wprowadza nowe funkcje do swojej gry Peridot. Dzięki niej użytkownik może prowadzić rozmowę ze swoim ukochanym stworkiem. Właściciel może wydawać komendy za pomocą głosu lub tekstu.

Gra AR płynniejsza od Pokemon Go

Peridot to kolejna propozycja marki Niantic, a więc firmy, która odpowiedzialna jest także za opracowanie gry Pokemon Go. Gra, oparta o technologię rozszerzonej rzeczywistości, polega na hodowaniu własnego stworka Dota o unikalnych cechach. Właściciel musi o niego regularnie dbać – karmić, zabierać na spacery, głaskać czy bawić się z nim.

Urocze postaci od początku mogły rozpoznawać obiekty, przedmioty czy powierzchnie, co sprawiało, że wirtualne stworki bez większego problemu odnajdowały się w rzeczywistej przestrzeni.

W listopadzie 2023 roku aplikacja Peridot zyskała nową aktualizację. Dzięki niej Doty otrzymały dostęp do jeszcze bardziej zaawansowanej technologii opartej o sztuczną inteligencję. Mityczne stworki zachowują się teraz jeszcze bardziej realistycznie, a wszelkie interakcje znalazły się na jeszcze wyższym poziomie. Postaci mogą także w łatwiejszy sposób rozpoznawać otaczające je obiekty.

Gra zyskuje dostęp do generatywnej AI (źródło: Peridot)
Gra zyskuje dostęp do generatywnej AI (źródło: Peridot)

Pogadaj ze swoimi Dotami

Teraz twórcy Pokemon Go i Peridot udostępniają kolejną wersję gry. Tym razem użytkownicy mogą jeszcze głębiej wchodzić w interakcję ze swoimi ukochanymi i wypielęgnowanymi stworkami, używając do tego głosu lub tekstu.

Generatywna sztuczna inteligencja, wdrożona do gry, pozwala na prowadzenie rozbudowanych rozmów z Dotami. Użytkownik może kierować do swojego podopiecznego komendy głosowe lub tekstowe. Jak twierdzą twórcy aplikacji, możliwe jest na przykład zaproponowanie wykonania sztuczki „potrząśnij kuperkiem”. Wydanie tego polecenia spowoduje, że Dot obróci się i pobuja kuperkiem w stronę właściciela.

Użytkownik może też zapytać swojego wirtualnego zwierzaczka jak się czuje, a ten odpowie za pomocą emoji dopasowanej do jego aktualnych potrzeb. Nowe funkcje zostały oparte o model Llama 2, opracowanego przez Meta, oraz bibliotekę własną firmy Niantic, która służy do animowania postaci. Wśród nowości pojawiły się także nowe elementy rozgrywki o nazwach Feral Dots oraz Dot Levels. Dzięki nim stworki mogą pokazywać unikatowe reakcje, gdy napotkają na swojej trasie jakiś nowy obiekt czy element przestrzeni.

Gra może zostać zainstalowana na urządzeniach z systemem iOS oraz opartych o Androida.