Wol (żródło: nianticlabs.com)
Wol (żródło: nianticlabs.com)

Twórcy Pokemon Go przedstawiają Wol. Odkryj magiczną sowę w nowej rzeczywistości mieszanej

Jesteście gotowi na spotkanie z uroczym przewodnikiem po świecie rzeczywistości mieszanej? Wol, stworzona przez Niantic, twórców takich gier jak Pokemon Go, Peridot i Ingress, to interaktywna sowa, która zabiera użytkowników na niezapomnianą podróż do lasu sekwoi.

Jak działa Wol?

Wol przekształca przestrzeń otaczającą użytkownika w portal do lasu sekwoi. Gracz otrzymuje on możliwość nawiązania rozmowy, w trakcie której zdradza tajniki ekosystemu leśnego. Sowa chętnie opowiada dowcipy oraz anegdoty z własnego życia, a nawet potrafi zaśpiewać kilka swoich ulubionych melodii.

Doznania z tej interakcji stają się jeszcze bardziej realistyczne dzięki możliwości pogłaskania Wola oraz słyszenia dźwięków natury. Po zakończeniu wizyty, ptak wraca do swojego domu w lesie sekwojowym. Doświadczenie to dostępne jest bezpośrednio w przeglądarce na Meta Quest Pro, iOS lub Androidzie — nie potrzeba do tego żadnej dodatkowej aplikacji.

Wol w pełni oparty na technologii 8th Wall, której najważniejszą cechą jest Metaversal Deployment. Jednym z jego kluczowych atutów jest to, że pozwala użytkownikom na korzystanie z tej samej strony internetowej z obsługą AR na dowolnym urządzeniu. Oznacza to, że można doświadczyć go w 3D na komputerach, w AR na telefonach komórkowych i w pełnej rzeczywistości mieszanej na urządzeniach obsługujących passthrough.

Wol (żródło: nianticlabs.com)
Portal do lasu sekwoi (źródło: nianticlabs.com)

Wykorzystując funkcję konfiguracji pokoju na Quest, animowana sowa rozumie, gdzie są ściany i powierzchnie w twoim pokoju, i używa ich do przekształcenia przestrzeni w las sekwoi. To daje twórcom możliwość jak najszerszego dotarcia do tworzonej przez nich treści.

Innowacje, które wnosi do Twojego świata

Ten przyjazny internetowy zwierzak jest efektem współpracy z Liquid City, praktyką projektową specjalizującą się w XR i AI, z zamiarem kształtowania pozytywnej przyszłości technologii w społeczeństwie. Dzięki zintegrowaniu technologii Inworld AI, Wol ma osobowość i świadomość kontekstu, czyniąc tę przeglądarkową rzeczywistość mieszaną wyjątkową.

Wol został stworzony z myślą o inspiracji dla twórców do budowania własnych treści WebAR, które wykorzystują pełne możliwości MR, czerpiąc korzyści z ogromnej skali i zasięgu urządzeń mobilnych. Z niecierpliwością czekamy, co twórcy stworzą za pomocą tej technologii.

Żeby poznać sowę Wol, trzeba odwiedzić tę stronę internetową.