Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)
Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)

Windows 11 na HoloLens 2. Rewolucja w przemyśle, dzięki rzeczywistości mieszanej

Rzeczywistość mieszana (Mixed Reality) to jedno z najbardziej obiecujących rozwiązań technologicznych, które rewolucjonizuje wiele branż, od produkcji po opiekę zdrowotną. W centrum tych zmian jest HoloLens 2 – urządzenie firmy Microsoft, które łączy świat wirtualny z rzeczywistym, ułatwiając współpracę i zwiększając efektywność.

HoloLens 2 zmienia sposób, w jaki pracownicy pierwszej linii współpracują, uczą się i pracują w różnych sektorach przemysłu. Urządzenie to znajduje zastosowanie w takich branżach, jak motoryzacja, produkcja czy opieka zdrowotna, przynosząc imponujący zwrot z inwestycji (ROI). Przykłady to zwiększenie efektywności szkoleń o 60%, zmniejszenie rocznych kosztów podróży o 75% czy zaoszczędzenie średnio 1,3 miliona dolarów na kosztach pracy.

Aktualizacja HoloLens 2 do Windowsa 11 za darmo

System operacyjny Windows 11 zostanie udostępniony dla HoloLens 2 jako darmowa aktualizacja. Dzięki temu, użytkownicy tego urządzenia będą mogli korzystać z najnowszych narzędzi dla deweloperów, takich jak Microsoft Edge WebView2, zapewniając przy tym także większe bezpieczeństwo, co jest kluczowe dla przedsiębiorstw korzystających z rzeczywistości mieszanej.

Klienci będą mogli zaktualizować swoje urządzenie HoloLens 2 do Windowsa 11, przechodząc do Ustawień → Aktualizacja i zabezpieczenia → Sprawdź aktualizacje. Aktualizacja będzie opcjonalna, a użytkownicy, którzy wolą pozostać przy Windows 10, będą mogli to zrobić.

Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)
Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)

Oprócz aktualizacji użytkownicy zyskają także dostęp do nowych funkcji w Dynamics 365 Guides, które ułatwiają pracę z rzeczywistością mieszaną. Będą mogli m.in. tworzyć notatki w przestrzeni 3D wokół nich, korzystać z opcji „Restricted Mode”, pozwalającej na indywidualne ustawienia bezpieczeństwa poufnych danych czy też zyskają możliwość włączania i wyłączania wideo przed połączeniem przez Microsoft Teams.

Porsche już korzysta z udogodnień

Jednym z przykładów wykorzystania HoloLens 2 i Dynamics 365 Guides jest Porsche Cars North America, które – dzięki tym technologiom – zwiększa efektywność i spójność usług motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)
Windows 11 na HoloLens 2 (źródło: blogs.windows.com)

Technicy w salonach Porsche mogą teraz korzystać z hologramów 3D samochodów i uczestniczyć w zdalnych interaktywnych szkoleniach, co przekłada się na większą oszczędność kosztów i lepszą obsługę klienta.