Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Signify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Signify)

Oświetlenie Philips Hue będzie lepiej zintegrowane z Samsung SmartThings

Signify, firma znana m.in. z produkcji inteligentnego oświetlenia Philips Hue, kolejny raz podjęła współpracę z przedsiębiorstwem Samsung. Dzięki zaangażowaniu obu stron, smart urządzenia będą obsługiwane w sposób bardziej intuicyjny na platformie SmartThings.

Inteligentne oświetlenie Philips Hue

Signify to jeden z liderów w dziedzinie inteligentnego oświetlenia na świecie. Wiodącą marką tego przedsiębiorstwa jest Philips Hue. Wśród produktów z tej linii znajdziemy m.in. smart żarówki, reflektory, lampy, LED-owe taśmy, bramki, czujniki oraz światła zewnętrzne. Urządzenia te znajdą mnóstwo zastosowań – od podstawowego oświetlenia, przez dodatkowe np. nocne czy tworzące nastrój, aż po światła przestrzenne, generujące poświatę za telewizorem.

Marka Signify już od roku pozwalała na połączenie kompatybilnych telewizorów wyprodukowanych przez Samsunga z lampami własnej produkcji, aby doznania płynące z telewizyjnej rozrywki były jeszcze bardziej wciągające. Aplikacja Philips Hue Sync TV była jednak ograniczona. Teraz dostęp mają do niej zyskać posiadacze kompatybilnych telewizorów Samsunga z kolejnych krajów. Jeszcze tej wiosny ulepszony system trafi w ręce osób z Polski, Czech, Słowacji oraz Brazylii i Hongkongu.

Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Signify)
Aplikacja Philips Hue Sync TV (źródło: Signify)

Użytkownicy będą mogli także zainwestować w subskrypcję, której miesięczny koszt wynosi 12,99 złotych na trzy telewizory, działające w jednym gospodarstwie domowym. Możliwe jest także jednorazowe wykupienie aplikacji na jeden ekran.

Telewizory Samsunga z oświetleniem przestrzennym

Głębsze zintegrowanie telewizorów Samsung wraz z produktami Philips Hue pozwoli na dokładniejszą i łatwiejszą synchronizację oświetlenia przestrzennego z treściami wyświetlanymi na dużym ekranie. Co więcej, osoby zarządzające swoim inteligentnym domem za pomocą systemu SmartThings, zyskają teraz możliwość wygodniejszego i bardziej niezawodnego sterowania produktami Philips Hue. Urządzenia te mogą stać się także częścią opracowywanych automatyzacji.

Tryb muzyczny w aplikacji Philips Hue Sync TV (źródło: Signify)
Tryb muzyczny (źródło: Signify)

Aplikacja Philips Hue Sync TV trafi na telewizory Samsung Q60 oraz nowsze QLED-y, produkowane od 2022 roku. Zintegrowanie oraz możliwość wykupienia subskrypcji będą dostępne jeszcze podczas trwającej wiosny.

Signify zapowiada też, że właściciele telewizorów marki Samsung z 2024 roku otrzymają dostęp do nowej funkcji aplikacji o nazwie tryb muzyczny. Dzięki niemu możliwe będzie zsynchronizowanie świateł z dowolnie odtwarzanymi dźwiękami. Z czasem opcja ta ma trafić także do kompatybilnych telewizorów z 2022 i 2023 roku.