Rejestrator Plaud Note (Źródło: kickstarter)
Rejestrator Plaud Note (Źródło: kickstarter)

Pierwszy na świecie rejestrator dźwięku zasilany sztuczną inteligencją

Nowy gadżet firmy iZYREC to lekki, aluminiowy rejestrator rozmów ze wbudowanym ChatGPT do transkrypcji głosu na tekst, automatycznych podsumowań, notatek i innych użytecznych zadań.

AI ratuje od żmudnej roboty

Sztuczna inteligencja to prawdziwe zbawienie, biorące na barki zadania czasochłonne, irytujące i żmudne. Dzięki niej szybsze staje się opracowywanie nowych leków, sprawdzanie i debugowanie kodu czy opracowywanie nowych konstrukcji i materiałów. A jak szary Kowalski może wykorzystać potęgę AI na swoją korzyść? Np. wyposażając się w zgrabnego asystenta AI, zdolnego do podsumowania wszystkich jego rozmów telefonicznych i tworzenia najróżniejszych notatek.

Lekki Plaud Note z aluminiową obudową ma zaledwie 3 mm grubości i można go przypiąć z tyłu iPhone’a lub telefonu z systemem Android. Jednym ruchem przełącznika może natychmiast rozpocząć nagrywanie rozmowy. Chociaż nie jest pierwszym gadżetem, który oferuje tę funkcję, to jako pierwszy zabiera na pokład ChatGPT, aby służył jako osobisty asystent. Rejestrator wykorzystuje własną aplikację telefoniczną Plaud do transkrypcji głosu na tekst, automatycznych podsumowań, notatek ze spotkań, list rzeczy do zrobienia i przydatnych map myśli, aby zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku.

Telefony na twojej głowie? Już nie – dzięki rejestratorowi AI

By nagrać rozmowę, użytkownik musi jedynie kliknąć przełącznik, aby włączyć czujnik przewodzenia wibracji (VCS), który wyraźnie rejestruje wszystkie osoby na linii. Przełączając ponownie rejestrator nagra dźwięk wokół, gdy chcesz zarejestrować spotkanie lub wykład. Gadżet wykorzystuje dwa mikrofony Knowles SiSonic, które zapewniają dźwięk o jakości DVD do 1536 kb/s, podczas gdy SVE Call Solution filtruje wszelakie szumy.

Wisienką na torcie jest OpenAI Whisper, które zamienia rozmowę na tekst, precyzyjnie oferując zakodowane czasowo transkrypcje wszystkiego, co zostało nagrane. ChatGPT dostarczy również podsumowania całego tekstu w zaledwie pięć sekund. Wszystko to może funkcjonować przez 30 godzin ciągłego nagrywania. Rejestrator przechowuje 480 godzin nagrań w pamięci 64 GB.

Plaud Note dostępny jest w ramach kampanii crowdfundingowej, gdzie ceny zaczynają się od 99 dolarów. Firma ma rozpocząć wysyłkę produktu we wrześniu 2023 roku.