Elektryczny sktuer ES5 (źródło: cscmotorcycles)
Elektryczny sktuer ES5 (źródło: cscmotorcycles)

Skuter ES5 to czysta, cicha i stylowa opcja na śmiganie po mieście

Najnowszy skuter elektryczny CSC Motorcycles to pędzący 85 km/h elegancki jednoślad zdolny do przejechania 110 km, wyposażony w solidną, aluminiową ramę i multum użytecznych funkcji.

Eleganckie wozidła dla eleganckich mieszczuchów

Życie w mieście to nie przelewki — przydaje się bycie mobilnym, szybkim i ekologicznym, a dodatkowe punkty można zgarnąć za bycie stylowym. W szerokiej gamie modeli różnorodnych producentów każdy znajdzie coś dla siebie, czy to dromadery do transportu ciężkich paczek, hulajnogi premium ze znaczkiem hieprsamochodu szefa, ekologiczne maluszki mieszczące się w najciaśniejszych komórkach czy steampunkowe krążowniki szos. A co, jeśli szukacie solidnego, miejskiego skutera? CSC Motorcycles ma propozycję dla was.

Skuter elektryczny ES5 jest wyposażony w silnik środkowy o mocy 5 kW (moc szczytowa 8 kW) napędzający pasek tylnego koła, zapewniający moment obrotowy 240 Nm i prędkość maksymalną 85 km/h. Zasilany jest trzema akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 1860 Wh zapewniającymi do 110 km zasięgu. Jednocześnie są one na tyle małe i lekkie, że można je spokojnie wyjąć i ładować w pomieszczeniach, jeśli użytkownik nie dysponuje dedykowaną stacją ładowania.

Solidny skuter do życia w mieście

Skuter ES5 jest zbudowany na ramie ze stopu aluminium, ma podwójnie wyściełane siedzisko, pełnokolorową deskę rozdzielczą TFT, port USB do doładowania gadżetów mobilnych podczas jazdy, Bluetooth i zintegrowany rejestrator podróży. Cały statek kosmiczny toczy się na 14-calowym aluminiowym kole z przodu i 13-calowej obręczy z tyłu, z których każda jest owinięta oponami bezdętkowymi. Pionowe amortyzatory z przodu i podwójne cewki z tyłu powinny pomóc wygładzić nierówny teren, a siłę hamowania zapewniają hamulce tarczowe. Możemy więc w bezpieczną podróż zabrać siebie i jednego pasażera.

ES5 można już zamówić w przedsprzedaży za 4995 dolarów, a dostępność spodziewana jest w październiku. Sugerowana cena detaliczna to 5295 dolarów.