Święta, źródło: Twinkly
Święta, źródło: Twinkly

Twinkly nie zawodzi. W ofercie pojawił się podświetlany wieniec świąteczny

Firma Twinkly, znana z bajecznie kolorowych rodzajów oświetlenia (nie tylko świątecznych), rozpoczęła sprzedaż oświetlonych wieńców świątecznych, które mogą być sterowane z poziomu smartfona. Lampki wieńca są kompatybilne z popularnymi aplikacjami dla inteligentnych domów.

Czas rozświetlić nadchodzący czas

Święta za pasem, czas więc zaopatrywać się w świąteczne oświetlenie. Po propozycji Philips Hue przyszedł czas na włoskiego producenta oświetlenia Twinkly. Firma wypuściła na rynek podświetlany wieniec świąteczny.

Wieniec Twinkly osiąga średnicę 60 cm i został wyposażony w 50 LED-owych diod RGB. Diody, o spłaszczonych główkach, są dość charakterystyczne, mają 5 milimetrów i otrzymały przezroczystą i rozproszoną soczewkę, dzięki czemu jakość światła, w postaci jasności oraz stonowania kolorów, jest lepsza niż w przypadku zwyczajnych lampek.

Wieniec Pre-Lit Wreath ma Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób może być skonfigurowany do indywidualnych ustawień użytkownika, przy wykorzystaniu darmowej aplikacji Twinkly App.

Pre-Lit Wreath, źródło: Twinkly
Pre-Lit Wreath, źródło: Twinkly

Twinkly – dostosuj oświetlenie jak tylko chcesz

Producent daje możliwość mapowania wieńca Pre-Lit Wreath, przez co użytkownik może indywidualnie sterować każdą z diod. Twinkly pozwoliło również na tworzenie i dostosowywanie świetlnych efektów, a także gradientów czy animacji.

Efekty, które można zastosować na wieńcu, są dostępne do wyboru w aplikacji, ale możliwe jest także stworzenie własnej koncepcji od zupełnych podstaw za pomocą narzędzia zwanego FX Wizard.

Aplikacja, źródło: Twinkly
Aplikacja, źródło: Twinkly

Oświetlenie wieńca może być także łączone z innymi produktami firmy, które wykorzystują RGB+W, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie jeszcze większych i odpowiednio zsynchronizowanych animacji świetlnych.

Twinkly dało również możliwość wykorzystania domowych asystentów głosowych od Google oraz Amazona. Oprócz asystentów możesz także korzystać z aplikacji Apple HomeKit, jednak jak wynika z portalu HomeKitNews, pojawia się w niej niemały problem z wielokolorowym oświetleniem.

Pre-Lit Wreath, źródło: Twinkly
Pre-Lit Wreath, źródło: Twinkly

Pomimo, że wieńce instalowane są zazwyczaj na zewnętrznej części drzwi wejściowych, producent zakwalifikował produkt jedynie do klasy szczelności IP20, przez co możliwe jest zainstalowanie wieńca tylko wewnątrz pomieszczeń.

Cena podświetlanego wieńca na stronie producenta wynosi prawie 110 euro, czyli ponad 500 złotych.