Firma pureLiFi wprowadza moduł, który jest gotowy do integracji z wieloma urządzeniami. Sprzęt został wyposażony w bezprzewodową antenę świetlną i może pokonać ograniczenia obecnych technologii.
Antena świetlna pureLiFi sposobem na lepszą łączność
Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie wprowadzono moduł pierwszej anteny świetlnej LiFi, dzięki której łączność w domu i w pracy może znacząco się polepszyć. Nowy sprzęt jest mniejszy niż moneta, wydajny oraz tani, a przede wszystkim może stanowić źródło połączenia urządzeń i smartfonów na ogólnoświatową skalę.
LiFi jest technologią bezprzewodową, której działanie opiera się o przesył danych za pomocą światła, a nie tradycyjnej częstotliwości radiowej. Wykorzystanie widma świetlnego pozwala na uruchomienie szybszej i bardziej niezawodnej sieci, zapewniając przy tym wyższy poziom bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do tradycyjnych i użytkowanych obecnie technologii przesyłu danych takich, jak Wi-Fi oraz 5G.
Stosowane dotychczas technologie, gwarantujące łączność bezprzewodową, często napotykają problemy z szybkością, a także z zakłóceniami, co negatywnie wpływa na odbiorów, ale również na ich bezpieczeństwo. Wprowadzenie technologii LiFi może pomóc w rozwiązaniu tych problemów i ulepszyć obecnie działające systemy komunikacyjne.
Aktualnie nowy moduł LiFi znajduje się w końcowej fazie ratyfikacji, która zostanie zwieńczona z najnowszym standardem IEEE 802.11bb Light Communication. Taki standard umożliwi łatwe zintegrowanie z obecnie działającym sprzętem oraz chipsetami Wi-Fi.
Tegoroczne nowinki techniczne pureLife
Firma pureLiFi przedstawiła podczas targów również nowoczesne urządzenia takie, jak LiFi Cube, bramkę LiFi typu plug-and-play, umożliwiającą szybkie i bezpieczne połączenie LiFi w każdym miejscu. W grupie nowych sprzętów pojawiło się również akcesorium HALO, gwarantujące łatwe połączenie o niskim opóźnieniu dedykowane dla zestawów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także most LINXC 5G LiFi. Most ten, tworzony we współpracy z Solace Power, jest pomocny w procesie rozszerzania sieci 5G przez okna, gdy pojawiają się problemy związane z połączeniem.