(źródło: Nware)
(źródło: Nware)

Nowa platforma do gier w chmurze dostępna na Android TV i Google TV

Wybrane telewizory otrzymały dostęp do platformy Nware, która umożliwia granie w chmurze. Usługa dołącza więc do innych tego typu.

Platformy do grania w chmurze na telewizorach

Granie w chmurze pozwala na dostęp do gier bez konsoli i bez konieczności zakupu mocnych, wydajnych komputerów. Opcja ta prężnie się rozwija i z roku na rok osiąga lepszą jakość oraz daje użytkownikom coraz to nowsze doświadczenia.

Dostęp do gier wewnątrz chmury jest dostępny od kilku lat, jednak od niedawna staje się coraz bardziej popularny. GeForce NOW dostępne jest już od 2021 roku na Smart TV firmy LG z systemem webOS, a od 2022 roku na telewizorach Samsunga. W tym roku natomiast telewizory Samsunga otrzymały dostęp do aplikacji Xbox. Teraz do grona platform do gier w chmurze dołącza również Nware.

Platforma do gier w chmurze na TV (źródło: Nware)
Platforma do gier w chmurze na TV (źródło: Nware)

Nware już dostępne na telewizorach z Android TV i Google TV

Na telewizorach z systemami Android TV i Google TV pojawiła się właśnie możliwość zainstalowania nowej platformy, służącej do grania w chmurze, a jest nią Nware. Dzięki niej użytkownicy otrzymują dostęp do ponad 20 tysięcy gier, póki co w jakości 720p i 1080p. Zasada działania tej platformy zbliżona jest do GeForce NOW, gdzie możliwe jest realizowanie zakupu gier.

Nware dostępne jest w cenie 9 lub 11 euro za miesiąc, w zależności od wybranego planu. Możliwe jest również wykupienie pakietu Premium za 100 euro.

Rozwój platform do grania wewnątrz chmury wydaje się być szybki i prężny, jednak czy zagorzali gracze chcieliby przejść do takiej alternatywy? Przyszłość pokaże.

Oferta platformy (źródło: Nware)
Oferta platformy (źródło: Nware)