Samsung Bixby skopiuje głos użytkownika i na jego podstawie wygeneruje własny
Samsung Bixby

Samsung Bixby skopiuje głos użytkownika i na jego podstawie wygeneruje własny

Samsung ogłosił nową funkcję dla swojego asystenta głosowego. Bixby może teraz wygenerować głos użytkownika przy użyciu AI i odpowiadać na połączenia. Na razie tylko po koreańsku.

Sztuczna inteligencja — straszna, ale i pożyteczna

Sztuczna inteligencja to bardzo dynamicznie rozwijana technologia. Nie ma w tym nic dziwnego — urządzenia i systemy wykorzystujące sztuczną inteligencję potrafią czynić cuda — chronić zagrożone gatunki, pisać spersonalizowane nekrologii czy przewidywać zachorowania na nowotwór. Jednocześnie jest też zdolna do bardzo niepokojących rzeczy, gdzie bardzo przekonujące modyfikowanie nagrań wideo i papugowanie ludzkiego głosu to tylko wierzchołek góry lodowej…

Pieniądz jednak musi się zgadzać, dlatego Samsung rozszerzył zdolności swojego inteligentnego asystenta głosowego Bixby o możliwość kopiowania głosu właściciela i odbierania za niego połączeń. Nowy „Custom Voice Creator” umożliwia użytkownikom nagrywanie zdań, które Bixby analizuje i tworzy wygenerowaną przez sztuczną inteligencję kopię ich tonu i głosu. Wszystko po to, by umożliwić odebranie połączenia w sytuacji, gdy właściciel nie może tego zrobić osobiście.

Samsung twierdzi, że planuje uczynić tę funkcję kompatybilną z innymi swoimi urządzeniami i to poza rozmowami telefonicznymi. Niestety jest ona obecnie dostępna tylko w języku koreańskim na urządzeniach z serii Galaxy S23.

Samsung Bixby (Źródło: Samsung)
Samsung Bixby (Źródło: Samsung)

To nie koniec nowości dla Bixby

Oprócz nowej funkcji AI ogłoszono również, że funkcja połączeń tekstowych Bixby, która przekształca połączenia głosowe w tekst pisany, obsługuje teraz połączenia w języku angielskim. Funkcja dostępna jest już na urządzeniach Galaxy S23, Z Fold 4 i Z Flip 4.

Wisienką na torcie ulepszeń dla Bixby’ego jest możliwość dostosowania frazy budzenia Bixby i odtwarzania odpowiedniej muzyki w zależności od rodzaju ćwiczeń odtwarzanych w Samsung Health:

Teraz Bixby może lepiej rozumieć intencje i przetwarzać żądania uzupełniające, rozumiejąc kontekst i kojarząc słowa używane wcześniej w interakcjach. Na przykład użytkownicy Bixby mogą najpierw uruchomić trening w aplikacji Health, a następnie poprosić Bixby o odtworzenie muzyki, która najlepiej pasuje do tego ćwiczenia.

Samsung