Smart TV z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)
Smart TV z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)

Telewizory Samsunga z 2021 roku otrzymały dostęp do aplikacji Xbox!

Samsung dba o rozrywkę swoich użytkowników i nieustannie aktualizuje sprzęt oraz czyni swoje inteligentne urządzenia coraz bardziej przystępnymi, nie tylko dla kinomaniaków. Tym razem, swoje nieco starsze Smart TV, bo z 2021 roku, zasili aplikacją Xbox, która udostępnia gry w chmurze.

Aplikacja Xbox w Samsung Smart TV

Firma Samsung udostępniła aktualizację oprogramowania dla telewizorów z 2021 roku, która umożliwi zainstalowanie, na urządzeniach typu Smart TV, aplikacji Xbox, dzięki której użytkownicy nie posiadający konsoli, będą mieli dostęp do gier umieszczonych w chmurze i biblioteki Xbox Game Pass. Aplikacja ta to bogactwo złożone z setek gier oraz szeroka i różnorodna oferta rozrywki dla gamingu.

Smart TV 2021 z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)
Smart TV 2021 z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)

Do działania aplikacji Xbox, dostępnej w sklepie z aplikacjami, konieczne jest połączenie telewizora z internetem, wprowadzenie najnowszej wersji systemu, jeśli urządzenie nie zrobiło tego samodzielnie, kompatybilny kontroler działający w oparciu o łączność Bluetooth oraz wykupiony abonament Xbox Game Pass Ultimate.

Streaming gier i nowe możliwości dla graczy

Dla telewizorów Samsunga z 2021 i 2022 roku, producent przygotował także możliwość streamowania gier z PC w rozdzielczości 4K oraz częstotliwości na poziomie 60 klatek na sekundę. Wszystko to za sprawą udostępnienia GeForce NOW, dzięki której nie będzie konieczne pobieranie żadnych plików, przeprowadzanie aktualizacji czy instalacji.

Smart TV 2021 z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)
Smart TV 2021 z dostępem do Xbox (źródło: Samsung)

Gracze otrzymają także możliwość wykorzystania Blacknut Cloud Gaming, która w swojej płatnej subskrypcji daje dostęp do 500 gier na PC i konsole. Aplikacja ta wyposażona będzie w funkcję „kliknij i graj”, dzięki czemu w jednym czasie pięciu graczy będzie mogło grać na kompatybilnym urządzeniu, takim jak smartfon, PC czy Smart TV.

Samsung nieustannie rozwija swój sprzęt i jego funkcje, również dla graczy, co udowodnił na tegorocznych targach CES, gdzie zaprezentował aktualizacje w obrębie chociażby GameBar 3.0 z MiniMap Sharing oraz Virtual Aim Point.