motorcycle railway
motorcycle railway

Tym motorem pojedziesz nawet po… torach kolejowych

Railway Motorcycle, czyli motocykl kolejowy, to kosmicznie wyglądający pojazd, którym w założeniu przejedziemy się nie tylko po szosie, ale właśnie również po torach kolejowych. Ten innowacyjny projekt został stworzony przez artystę Heqi Wanga. W porównaniu z innymi pojazdami tego typu, jest to produkt podwójnego zastosowania. Może być używany przez konserwatorów, ale również kupowany przez zwykłych ludzi. Jednak na razie to tylko futurystyczny koncept.

Motocykl kolejowy użyteczny na wiele sposobów

Awarie linii kolejowych wiążą się ze znacznymi opóźnieniami i utrudnieniami w ruchu, dlatego też bardzo ważne jest utrzymanie ich w jak najlepszym staniem. Aby to zrobić, potrzeba dość częstych inspekcji, co wiąże się z pokonywaniem dużych odległości, co może zając sporo czasu. Pewien artysta znalazł sposób na usprawnienie wszystkich działań. Zaproponował użycie w tym celu Railway Motorcycle, czyli motocykla kolejowego.

Railway Motorcycle jest pojazdem elektrycznym o nieco kosmicznym wyglądzie. Jego twórca zastosował tu rozwiązania, które pozwalają mu poruszać się nie tylko po drogach, ale również torach, właśnie tych, po których zazwyczaj jeżdżą pociągi. Wyposażony został w koła bez piast, a wysuniętą osią jest ta przednia.

Jak działa motocykl kolejowy?

W przypadku, gdy chcemy, aby nasz motocykl poruszał się po torach kolejowych, przełączamy go w specjalny tryb. Jego aktywowanie sprawi, że panele przesuwne zatrzaskują się na torze i to właśnie dzięki temu uzyskuje on świetną przyczepność. Jego design nie jest również przypadkowy. Jasny pomarańczowy kolor sprawia, że motocykl jest widoczny nawet w słabo oświetlonych kolejkach podziemnych.

Gdy zadanie na torach zostanie już wykonane, możemy przełączyć pojazd w tryb drogowy i wyjechać wprost na ulicę. By to zrobić, należy po prostu przesunąć przesuwane panele z powrotem do pozycji górnej. W celu zachowania równowagi podczas ostrych zakrętów przy dużych prędkościach, w jego środku umieszczono silnik elektryczny.

Jak to wszystko działa, można zobaczyć na poniższym filmie:

Zapewne zastanawiacie się nad tym, gdzie będzie można kupić Railway Motorcycle i jaka będzie jego cena. Niestety, na to pytanie, póki co nie ma odpowiedzi, gdyż jest to jedynie koncepcja artysty.

Trzymamy kciuki, aby pewnego dnia trafił do produkcji.