Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)

Premiera Roborock S8 MaxV Ultra: silny i wydajny robot sprzątający

Na polski rynek trafił właśnie najnowszy robot sprzątający Roborock S8 MaxV Ultra o mocy ssania sięgającej aż do 10 tysięcy Paskali. Wydajna maszyna została wyposażona w zaawansowaną stację bazową, która nie tylko przechowa robota, ale również m.in. opróżni go z kurzu, napełni zbiornik wodą i wypierze mopy.

Technologie Roborock dla czystych podłóg

Roboty sprzątające mnożą się na rynku w szybkim tempie. Wydawać by się mogło, że zobaczyliśmy już wszystko, jednak najnowszy model zaproponowany przez markę Roborock zaskoczył nawet naszą szefową, która już zdążyła go wypróbować i podzielić się opinią na jego temat.

Mowa tutaj o urządzeniu S8 MaxV Ultra uzbrojonym w wiele zaawansowanych technologii. Robot sprzątający został wyposażony w szczotkę boczną Flexi Arm, której zadaniem jest bardzo dokładne sprzątnięcie wszelkich narożników, czyli dokładnie tych miejsc, gdzie kurz lubi być przez automatyczne odkurzacze pomijany. Poza odkurzeniem podłóg nowy Roborock również dokładnie zmyje powierzchnie wzdłuż krawędzi.

Skuteczność odkurzania wspomagana jest dzięki podwójnej szczotce DuoRoller Riser wyposażonej w ukryte skrobaki, które redukują ilość wplątanych włosów. Urządzenie zyskało wysoką moc ssania, która plasuje się na poziomie aż 10 tysięcy Paskali. Całość wspiera technologia HyperForce, która pomoże w usunięciu wszelkiego pyłu, brudu i kurzu z podłóg i dywanów. Z kolei mopowanie zostało ulepszone za pomocą technologii sonicznej VibraRise 3.0, przypominającej tradycyjne szorowanie, z zachowaniem częstotliwości 4 tysięcy razy na minutę.

Funkcjonalność robota Roborock S8 MaxV Ultra została zwiększona za pomocą funkcji unoszenia poszczególnych elementów w zależności od trybu sprzątania. Podczas mopowania unoszone są szczotki, z kolei w czasie odkurzania i sprzątania dywanów dochodzi do uniesienia mopa, co chroni je przed zmoczeniem.

Stacja bazowa „8-w-1”, czyli spokój na długi czas

Roborock zadbał także o wysoką jakość i funkcjonalność „domu” dla domowej maszyny, bo czym byłby robot odkurzający bez wydajnej stacji dokującej? Stacja bazowa „8-w-1” RockDock Ultra sprawia, że sprzątanie staje się praktycznie bezobsługowe. Nie jest więc konieczne ciągłe wyrzucanie kurzu, pranie mopów czy walka z włosami i zapchanym filtrem.

Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)

Wydajna stacja nowego robota w sposób automatyczny opróżnia zbiornik na kurz i odpady, uzupełnia świeżą wodę w zbiorniku oraz samodzielnie dozuje płyn czyszczący. Zaopiekuje się także mopami, które dokładnie umyje w ciepłej wodzie o temperaturze sięgającej do 60 stopni Celsjusza i je wysuszy, a na koniec oczyści też samą stację bazową. Proces ten zapewnia higieniczną czystość.

RockDock Ultra wykrywa również mocniej zanieczyszczone powierzchnie poprzez sprawdzanie stopnia zabrudzenia mopa. Gdy takie miejsca zostaną odnalezione robot zostaje ponownie w nie skierowany, aby doczyścić podłogę.

Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)

Technologie lokalizujące przeszkody

Roborock S8 MaxV Ultra został wyposażony w technologię rozpoznawania przeszkód Reactive AI 2.0, dzięki czemu sztuczna inteligencja wykryje i rozpozna napotkane na podłodze obiekty. Z kolei nawigacja laserowa o nazwie PreciSense zapewnia skanowanie oraz opracowywanie zaawansowanych map, które wspomagają tworzenie tras dla efektywnego sprzątania. Sprzęt pozwala na rejestrowanie map wielu kondygnacji, doskonale więc sprawdzi się w większych domach.

Akumulator o pojemności 5200 mAh wma wystarczyć na około 180 minut nieprzerwanej pracy w najniższym trybie pracy. Urządzenie może być sterowane głosowo za pomocą asystenta Rocky’ego. Robot nie rozumie przekazywanych mu komend w języku polskim, a wyłącznie w angielskim i hiszpańskim, jednak o danym trybie i wykonywanych czynnościach informuje właśnie po polsku. Nowy Roborock pozwala też na zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym oraz podglądanie zwierzaków, które zostały same w domu.

Roborock S8 MaxV Ultra trafił na polski rynek 5 kwietnia 2024 roku. Urządzenie można kupić za 5999 złotych w sklepach, takich jak Euro RTV AGD oraz Media Expert.

Marka Roborock opracowała także nowy model robota sprzątającego V20, który trafił do przedsprzedaży na terenie Chin. Urządzenie to pochłania kurz, okruszki i zanieczyszczenia z mocą ssania na poziomie 11 tysięcy Paskali, natomiast mop umyje podłogę za pomocą mopów obrotowych z prędkością rzędu 200 razy na minutę. Nie wiadomo czy sprzęt ten kiedykolwiek trafi poza rynek chiński, a jego obecna cena wynosi 4799 juanów, czyli około 2620 złotych.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!