Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)

Nowy robot sprzątający Roborock trafia do przedsprzedaży w Polsce

Roborock to jedna z najbardziej znanych marek w dziedzinie automatycznych odkurzaczy, które w sposób wydajny i dokładny oczyszczą domowe powierzchnie, umyją podłogi i odkurzą dywany. Polski rynek wkrótce odwiedzi nowy robot sprzątający S8 MaxV Ultra, uznawany przez przedsiębiorstwo za najbardziej zaawansowany spośród propozycji dostępnych w portfolio. Wynalazek można już zamawiać w przedsprzedaży w promocyjnej cenie.

Robot sprzątający silny jak żaden inny

Już niebawem na polskim rynku oficjalnie zadebiutuje nowy robot sprzątający S8 MaxV Ultra. Urządzenie pochłania okruszki i kurz z mocą ssania na poziomie 10000 Paskali, stając się najbardziej zaawansowanym robotem dostępnym w ofercie marki Roborock. Sprzęt zyskał dostęp do wielu technologii ulepszających jakość sprzątania i mycia podłóg.

Jedną z nich jest system nazywany „od-narożnika-do-krawędzi”. Jego główną cechą jest wyposażenie robota w szczotkę boczną FlexiArm, która automatycznie wysuwa się, gdy wykryje narożniki i krawędzie, dzięki czemu sięga zdecydowanie dalej i bliżej kątów oraz trudno dostępnych miejsc aniżeli inne urządzenia. Z kolei rozbudowany system mopowania pozwala umyć podłogi z marginesem przy krawędzi mniejszym niż 1,68 milimetra.

Nowy robot sprzątający został wyposażony w podwójną szczotkę DuoRoller Riser, która odpowiedzialna jest za skuteczniejsze zbieranie śmieci, jednocześnie zapobiegając splątaniu włosów. Urządzenie Roborock doskonale poradzi sobie także z odkurzaniem dywanów, jest to możliwe dzięki Carpet Boost. Technologia ta samodzielnie wykrywa dywan za pomocą ultradźwięków, unosi mop, a następnie uruchamia zwiększoną moc ssania.

Czyste podłogi z Roborock

Producent zadbał także o wysoką jakość mycia powierzchni twardych. Skuteczne mopowanie opiera się o moduł wibracyjny, który szoruje podłogi z częstotliwością 4 tysięcy razy na minutę.

Robot sprzątający Roborock S8 MaxV Ultra został wyposażony w stację bazową „8-w-1” RockDock Ultra. Dzięki niej urządzenie nie wymaga pracochłonnej i codziennej obsługi. Ta nowoczesna skrzyneczka jest nie tylko miejscem przechowania i ładowania robota, ale również jest odpowiedzialna za automatyczne opróżnianie jego pojemnika na brud, mycie i suszenie mopów w 60 stopniach Celsjusza, a także uzupełnianie wody w zbiorniku oraz dozowanie płynu czyszczącego. Jak twierdzi producent, technologie te pozwalają nawet na 7 tygodni braku zaangażowania użytkownika w obsługę sprzętu.

Nowe urządzenie zyskało dostęp do technologii rozpoznawania przeszkód Reactive AI 2.0, dzięki której może poznać aż 73 typy obiektów. Nie ma więc obaw, że robot sprzątający zrobi krzywdę naszym pupilom, dzieciom czy zniszczy buty. Automatyczny odkurzacz do nawigowania wykorzystuje funkcję PreciSense, która również wspiera go w przewidywaniu najbardziej optymalnych tras czyszczenia. Maszyna może tworzyć mapy wielu kondygnacji, więc sprawdzi się też na różnych poziomach domu.

Obsługa urządzenia opiera się o dedykowaną aplikację. Możliwe jest także wydawanie poleceń głosowych, zaczynając od polecenia wywołania asystenta „Hello Rocky”. Za jego pomocą możemy uruchomić i wstrzymać sprzątanie, poprosić o sprzątnięcie konkretnego pomieszczenia, dostosować parametry sprzątania, automatycznie opróżnić zbiornik czy skierować go do mycia i suszenia mopa w stacji dokującej. Odkurzacz daje również możliwość podglądu wideo, uruchomienia trybu poszukiwania zwierzaka, a także prowadzenia dwukierunkowych rozmów.

Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)

Premiera i ceny

Oficjalna premiera Roborock S8 MaxV Ultra odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku, jednak już teraz możliwe jest zamawianie urządzenia w ramach sprzedaży przedpremierowej. Cena sugerowana przez producenta wynosi 6449 złotych, natomiast osoby, które zdecydują się na przedsprzedaż zapłacą 500 złotych mniej. Wysyłka rozpocznie się po 5 kwietnia br.

Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)
Robot sprzątający S8 MaxV Ultra (źródło: Roborock)