Robotyka w magazynach (źródło: Amazon)
Robotyka w magazynach (źródło: Amazon)

Roboty Amazonu przyspieszą dostarczanie paczek

Amazon kolejny raz zaskakuje i wprowadza nowe systemy robotyczne, które wspomogą pracowników w dostawach i monitorowaniu stanów magazynowych. Technologia Sequoia trafiła już do Houston, gdzie wesprze realizację zamówień podczas tegorocznych zakupów świątecznych.

Robotyczne technologia w magazynach Amazonu

Amerykańskie przedsiębiorstwo nastawione jest na nieustanne wdrażanie nowych technologii w tym rozwiązań, przyspieszających i ułatwiających pracę ludzi w kompletowaniu zamówień oraz wysyłaniu paczek. W ten sposób, pracownicy mogą już korzystać ze wsparcia gwarantowanego przez robotyczne ramiona Sparrow i Cardinal, a także autonomicznego Proteusa. Obecnie Amazon korzysta już z ponad 750 tysięcy tego rodzaju maszyn, które wspomagają pracowników na każdym etapie realizacji zamówień i dostaw.

Teraz firma ogłosiła uruchomienie kolejnego systemu, który będzie wsparciem już podczas tegorocznych świątecznych zakupów. Do centrum zamówień i realizacji w Houston w Teksasie trafia technologia Sequoia.

Zadaniem wdrażanego systemu jest identyfikowanie oraz uzupełnianie zapasów o 75% szybciej niż dotychczas. Dzięki temu informacje na temat szacunkowych dostaw, które kierowane są do klientów, mogą być bardziej dokładne. Jednocześnie, jak twierdzi Amazon, możliwe będzie wydajniejsze i szybsze wystawianie przedmiotów.

Robot Digit (źródło: Amazon)
Robot Digit (źródło: Amazon)

Systemy, które przyspieszają realizację zamówień

Sequoia jest także odpowiedzialna za zintegrowanie ze sobą istniejących robotycznych rozwiązań, w tym maszyn mobilnych, suwnic oraz ramion, kończąc na nowym stanowisku dla pracowników. Zasada działania jest prosta, ale przede wszystkim płynna. Zadaniem robotów mobilnych jest transport produktów w skrzynce na ramę suwnicy. W tym miejscu możliwe jest automatyczne uzupełnianie zapasów lub też przekierowanie danego produktu do pracownika, aby mógł zapakować go zgodnie z zamówieniem.

Amazon pochwalił się także rozpoczęciem testów robota o imieniu Digit produkcji Agility Robotics. Maszyna ta porusza się na dwóch nogach, może bez problemu chwytać i przenosić przedmioty, a także układać je, jednocześnie współpracując z innymi pracownikami.

Początkowo zadaniem Digita ma być przenoszenie pustych pojemników.