Platforma Samsung Food (źródło: Samsung Electronics)
Platforma Samsung Food (źródło: Samsung Electronics)

Samsung zasilany sztuczną inteligencją zaplanuje Ci posiłki

Samsung pochwalił się nową platformą związaną z żywnością, która działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Samsung Food przybrał formę asystenta, który jest w stanie tworzyć spersonalizowane przepisy dań oraz całodzienne plany posiłków. Jakie jeszcze funkcje oferuje?

Asystent planujący posiłki każdego dnia

Samsung ogłosił wprowadzenie swojej nowej, spersonalizowanej platformy, której zakres działania obejmuje żywność, posiłki oraz przepisy. Zapewne nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że za sugestie odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.

Samsung Food został już wydany i funkcjonuje w ośmiu językach – trafił łącznie do 104 krajów na całym świecie. Zadaniem platformy ma być oferowanie różnorodnych posiłków kulinarnych, które zapewnią użytkownikom nowe doświadczenia kulinarne. System obejmuje ponad 160 tysięcy przepisów, jednak to nie wszystko. Samsung Food ma być kuchennym asystentem, który nie tylko przedstawi nieznane dotąd dania, ale również pomoże dostosować plany posiłków oraz pozwoli zamówić składniki w sklepach internetowych.

Dość ciekawą funkcją będzie także wspomaganie użytkownika w kontrolowaniu typowo kuchennych urządzeń AGD. Asystent przedstawi kolejne kroki i wskazówki oraz pozwoli na udostępnienie w mediach społecznościowych ulubionych potraw wraz z przepisem.

Funkcjonalność platformy Samsung Food

Sztuczna inteligencja, która została wdrożona do Samsung Food, działa na podstawie danych zawartych w bazie Whisk, a więc inteligentnej platformy spożywczej z dostępem do technologii Food AI. To właśnie dzięki niej możliwe jest tworzenie propozycji dań w oparciu o preferencje zgłoszone przez użytkownika, a także na podstawie sezonowości danych produktów.

Funkcjonalność nowej platformy jest naprawdę szeroka, a asystent jest wsparciem dosłownie na każdym etapie opracowywania posiłku od indywidualnego planowania posiłku, przez personalizację, aż po sam proces gotowania. Aplikacja samodzielnie konwertuje przepisy tak, aby lista zakupów użytkownika tworzyła się samodzielnie.

Dodatkowe opcje mają też szczęśliwi posiadacze lodówek Bespoke Family Hub, bo właśnie na ekranie ulokowanym na drzwiach tego sprzętu możliwe jest także zapoznawanie się z funkcjami nowej platformy. Asystent potrafi tworzyć przepisy w oparciu o dostępne w domu produkty, zapisane na liście przez użytkownika. Platforma została także zintegrowana ze sklepami internetowymi, dzięki czemu użytkownik może w łatwy przesyłać listę potrzebnych produktów, tworząc zamówienie. Ponadto Samsung Food łączy się m. in. z piekarnikami firmy, a także pozwala na ustawianie timerów.

Platforma Samsung Food (źródło: Samsung Electronics)
Platforma Samsung Food (źródło: Samsung Electronics)

Samsung ma zamiar poszerzać możliwości nowo utworzonego produktu. Do końca roku firma planuje zintegrować platformę z Samsung Health, dzięki czemu użytkownicy będą mogli w łatwiejszy sposób zarządzać wybraną dietą. W przyszłym roku natomiast gigant ma zamiar pochylić się nad technologią Vision AI, która samodzielnie rozpozna produkty spożywcze oraz konkretne dania ze zdjęć.