Czyszczenie ścian Seagull Pro, źródło: Aiper
Czyszczenie ścian Seagull Pro, źródło: Aiper

Seagull Pro – odkurzacz basenowy wspinający się po ścianach

Do rodziny automatycznych odkurzaczy basenowych Aiper dołączył Seagull Pro. Nowy robot potrafi oczyścić baseny o powierzchni do 300 m2 i może oczyszczać nie tylko dno, ale również ściany basenu. Czym jeszcze może się pochwalić?

Seagull Pro – odkurzacz wspinający się po ścianach

Firma Aiper, znana przede wszystkim z robotycznych odkurzaczy basenowych, poszerzyła swoją ofertę o bezprzewodowego Pro. Urządzenie jest wyposażone w układ czterech silników, podwójny system ssania i odprowadzania wody.

Zastosowanie takiego układu bezpośrednio wpływa na zwiększenie wydajności i jakości przeprowadzanego czyszczenia. Jak twierdzi producent, zainstalowanie podwójnego silnika spustowego oraz podwójnego silnika ssącego w jednym basenowym robocie odkurzającym, to pierwszy taki system na świecie. Moc silników umieszczonych w urządzeniu pozwala na oczyszczenie nie tylko dna basenu, ale również ścian czy linii wody.

Seagull Pro, źródło: Aiper
Seagull Pro, źródło: Aiper

Technologia oczyszczania i moc filtracji urządzenia Aiper

Urządzenie może się pochwalić technologią nawigacji WavePath, dzięki której robotyczny odkurzacz basenowy planuje ścieżki, po których ma zamiar się poruszać, co przekłada się na pełne pokrycie i oczyszczenie dna, również przy brzegach, linii wodnej basenu oraz na ścianach.

Trasa Seagull Pro, źródło: Aiper
Trasa Seagull Pro, źródło: Aiper

Producent nie zapomniał także o zastosowaniu ulepszonej i rozbudowanej wersji systemu filtracji, co bezpośrednio przekłada się na jakość oczyszczania.

System filtracji Seagull Pro, źródło: Aiper
System filtracji Seagull Pro, źródło: Aiper

Pro obsługuje szybkie ładowanie (trwa 1,5 godziny), a pełny cykl umożliwia 3-godzinne sprzątanie. Aiper zastosował w nowym robocie odkurzającym trzy tryby czyszczenia: automatyczny, który pozwala na oczyszczenie dna i ścian, tryb czyszczenia jedynie podłogi oraz tylko ścian.

Czyszczenie dna Seagull Pro, źródło: Aiper
Czyszczenie dna Seagull Pro, źródło: Aiper

Odkurzacz Pro automatycznie parkuje przy ścianie basenu, gdy zakończy proces oczyszczania lub gdy poziom naładowania baterii jest zbyt niski. Urządzenie ma też funkcję szybkiego uwalniania wody, dzięki czemu w kilka sekund po podniesieniu urządzenia dochodzi do jego opróżnienia.