Zrzut z Seinfelda tworzonego przez AI (źródło: Twitch)
Zrzut z Seinfelda tworzonego przez AI (źródło: Twitch)

AI tworzy niekończący się odcinek serialu. Czy to będą „Przyjaciele” naszych czasów?

Okazuje się, że algorytmy AI potrafią tworzyć nie tylko muzykę i teksty na zawołanie – teraz są w stanie jeszcze generować ciąg dalszy serialu i emitować go dosłownie cały czas. O co chodzi?

O tym, jak odcinek popularnego sitcomu Seinfelda ma trwać wiecznie…

Sztuczna inteligencja zaprzęgana jest nieustannie do mniej lub bardziej istotnych rzeczy. Tym razem programiści postanowili opracować taki algorytm, który pozwoli na ciągłą transmisję serialu, którą nazwano „Nothing, Forever”.

Emisja odbywa się 24 godziny w ciągu doby, przez pełne 7 dni w tygodniu na Twitchu. Bieżące obrazy generowane są przez sztuczną inteligencję i dotyczą sitcomu Seinfelda. Sam obraz jest dość kiepski i przypomina starodawne gry 3D, ale dla niektórych nie stanowi to problemu, co widać po liczbie oglądających, która przekracza 7 tysięcy.

AI generuje żarty bez poczucia humoru, ale co z tego?

Sztuczna inteligencja generuje odcinki Seinfelda dzięki modelowi GPT-3 firmy Open AI. Oczywiście serial to nie same obrazy, ale również nieco śmieszne i dziwne zarazem dialogi, za które rzecz jasna odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja.

Sam obraz przypomina nieco tło, które niegdyś było widoczne w oryginalnym serialu, również imiona większości postaci są identyczne, a należą do nich George, Elaine i Kramer, natomiast Jerry został podmieniony na Larry’ego.

Dialogi nie są szczególnie zaawansowane, często nie mają też sensu, a same żarty „wyprodukowane” przez AI nie mają zbyt dużego polotu lub – mówiąc wprost – nie są za śmieszne, jednak zdarzają się osoby, które przez długi czas bacznie śledzą ten „wieczny” odcinek. Cała zabawa polega na tym, że obok trwającego sitcomu dostępny jest czat, w którym można uczestniczyć i to nie tylko biernie.

Aktualizacja:

Okazuje się jednak, że sztuczna inteligencja trochę przeholowała i właśnie dzisiaj serwis Twitch obdarował ten „niekończący” się odcinek 14-dniową blokadą. Wszystko to przez wygenerowanie transfobicznych treści, które naruszyły przyjęte wytyczne społeczności.