FlipVR od Shiftall Inc.
Źródło: Shiftall Inc.

FlipVR to rewolucja na rynku kontrolerów VR!

FlipVR to kontroler VR autorstwa submarki Panasonic, która specjalizuje się w dostarczaniu akcesoriów do zestawów wirtualnej rzeczywistości. Ich najnowszy produkt to prawdziwa rewolucja na rynku kontrolerów VR! Zdecydowanie jest na co czekać!

Poznajcie FlipVR – marzenie każdego entuzjasty rozrywki w VR

No dobrze, może niekoniecznie każdego, ale definitywnie znacznej części z nas. Te rewolucyjne kontrolery mogą bowiem zostać „przewrócone”, co pozwoli nam na sięgnięcie po napój czy pisanie na klawiaturze bez konieczności ich ściągania. To jednak nie koniec – ich przewrócenie nie sprawia, że zostaną wyłączone, więc ruchy naszych dłoni w rzeczywistości wciąż będą odwzorowywane w VR!

FlipVR to rewolucja na rynku kontrolerów VR!
Czy tylko mnie ta grafika boli w oczy? Tak, jest ona oficjalna… (źródło: Shiftall Inc.)

Zacznijmy jednak od początku – na pierwszy rzut oka kontroler FlipVR nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Ma zaciski, które zapobiegają wyślizgnięciu się kontrolera z ręki podczas intensywnego grania, analogi oraz przyciski funkcyjne, a także triggery oraz panele dotykowe. Jak wspomniałem, nic, czego już nie doświadczylibyśmy w kontrolerach do zestawów VR pokroju Meta Quest 2.

Pierwsze wrażenie jest jednak bardzo mylne – w przeciwieństwie do innych kontrolerów, te można odchylić, aby wygodnie wchodzić w interakcję z przedmiotami, które znajdują się w realnym świecie. Możemy więc na przykład napić się wody, podczas chwilowej przerwy w rozgrywce w Beat Saber, albo pisać na fizycznej klawiaturze, podczas odpowiadania na wiadomość na Messengerze w VR.

FlipVR to rewolucja na rynku kontrolerów VR!
Osobiście raczej bym nie skorzystał z kontrolerów w ten sposób, ale kto co lubi… (źródło: Shiftall Inc.)

Kontrolery będą kompatybilne ze wszystkimi zestawami VR, które mają możliwość korzystania z Lighthouse (czyli systemu stworzonego przez Valve, który znajdziemy również w headsetach HTC). Bateria będzie w stanie wytrzymać do 7 godzin na jednym ładowaniu, które odbywać się będzie przez port USB-C.

Cena i dostępność

Niestety, na oficjalnej stronie producenta próżno szukać nawet orientacyjnej kwoty, jaką przyjdzie nam za kontrolery FlipVR zapłacić. Brak również jakichkolwiek informacji związanych z planowanym obszarem dystrybucji oraz konkretnej daty premiery. Na ten moment wiemy tylko, że zaplanowana jest ona na 2023 rok.

Patrząc jednak na obecny wygląd tych kontrolerów oraz fakt, że oferować będą funkcję, niedostępną w żadnym innym modelu, mogę stwierdzić jedno; tanio na pewno nie będzie…

FlipVR to rewolucja na rynku kontrolerów VR!
(źródło: Shiftall Inc.)