Philips MyCreation (źródło: Signify)
Philips MyCreation (źródło: Signify)

Signify rozwija linię energooszczędnego oświetlenia. Będzie… drukowane w 3D

Marka Signify rozbudowuje swoją linię ekologicznego i zrównoważonego oświetlenia dla pomieszczeń. Najnowsze oprawy LED-owe mają oszczędzić ponad 20% energii elektrycznej. Firma angażuje się także w tworzenie produktów na zamówienie, drukowanych w 3D, które idealnie wpasują się w charakter biur.

Ultrawydajne urządzenia oświetleniowe

Signify to znany na całym świecie producent urządzeń oświetleniowych, w tym lamp, opraw, żarówek oraz taśm LED-owych. Marka sukcesywnie rozszerza swoje portfolio, angażując się także w rozwój inteligentnych rozwiązań domowych z linii Philips Hue.

Tym razem przedsiębiorstwo ponownie skupiło się na serii ultrawydajnych paneli, opraw do wbudowania oraz opraw typu downlight, które dedykowane są przede wszystkim dla biur i przedsiębiorstw. Najnowsze urządzenia mają przyczynić się nie tylko do zaoszczędzenia prądu, ale także zredukować ilość emitowanego do powietrza dwutlenku węgla.

Philips MyCreation (źródło: Signify)

Jednym z najnowszych produktów, który ma trafić do portfolio firmy, jest Philips UltraEfficient TrueBlend. Urządzenie to zostało wykonane w formie modułowej i może zostać bezpośrednio wbudowane do sufitów o różnych typach oraz w identycznych miejscach i konfiguracjach, co poprzednie oprawy.

Z kolei wbudowywane oprawy Philips PowerBalance UE i oprawy typu downlight Philips LuxSpace UE, o skuteczności 174 lm/W oraz 160 lm/W, mogą być regulowane w zakresie bieli, a ich żywotność utrzymywana jest na poziomie 50 tysięcy godzin. Rozwiązanie to ma pozwolić na oszczędność ponad 20% energii elektrycznej w porównaniu do innych rodzajów opraw typu LED.

Twórcze projekty z marką Signify

Marka Signify rozpowszechnia też serię produktów MyCreation, które tworzone są w technologii drukowania w 3D. Nowe urządzenia mają stać się rozwiązaniem na zamówienie, które wyróżni biura, tworząc wyjątkowe i inspirujące miejsca. Sprzęty tworzone są z materiałów biookrągłych (minimum w 55%) w różnych kolorach i wzorach oraz teksturach.

Wśród propozycji można znaleźć też MyCreation Grand, czyli funkcjonalną lampę wiszącą, a także MyCreation Essential – oprawę typu downlight. Jak wynika z zapowiedzi, w maju do oferty ma dołączyć też oświetlenie awaryjne naścienne.

Philips MyCreation (źródło: Signify)
Philips MyCreation (źródło: Signify)

Do gamy produktów dołącza także GreenSpace PerfectFit, dostępny w wielu rozmiarach, który dostosowywany jest do pomieszczenia przy użyciu obudów i listew produkowanych z poliwęglanu. Materiał ten pochodzi z recyklingu postindustrialnego. Jak twierdzi marka, rozwiązanie to sprawdzi się idealnie w przypadku realizowania projektów renowacyjnych.