Skoda Roadiaq (źródło: skoda-storyboard.com)
Skoda Roadiaq (źródło: skoda-storyboard.com)

Skoda Roadiaq: ekologiczny dom na czterech kołach

Co powiesz na samochód, który jest nie tylko niezawodny, ale także stanie się duchem przygody? Skoda Roadiaq to auto dla każdego, kto chce żyć pełnią życia. Ten unikatowy projekt promuje ekologiczną mobilność oraz ducha odkrywców.

Biuro i sypialnia na kołach

Uczniowie Akademii Skoda, inspirując się mottem producenta: „Odkrywajmy„, wykonali coś naprawdę ciekawego. Zaczynając od elektrycznego modelu Skoda Enyaq, stworzyli prawdziwy dom na kołach. Stopniowo przekształcili go, czyniąc wyjątkowym i mobilnym. Samochód oferuje użytkownikowi mnóstwo możliwości: można nim dotrzeć niemal wszędzie, a po przybyciu na miejsce, robić praktycznie wszystko. Możesz więc podróżować, pracować i odpoczywać gdziekolwiek chcesz.

Podstawą techniczną pojazdu jest czyste, elektryczne auto z napędem na wszystkie koła i mocą systemową 195 kW. Ma baterię o pojemności 82 kW i oferuje zasięg do 495 kilometrów według cyklu WLTP. Podobieństwa do modelu seryjnego kończą się jednak na technologii i kształcie przednich oraz bocznych karoserii.

Škoda Roadiaq wnętrze (źródło: skoda-storyboard.com)
Skoda Roadiaq wnętrze (źródło: skoda-storyboard.com)

Modyfikacje z myślą o komforcie

Przez ponad 2000 godzin pracy, zespół składający się z 29 uczniów, wprowadził modyfikacje, które nadały Roadiaq cechy praktycznego samochodu turystycznego. Dach pojazdu został podniesiony z tyłu, aby zwiększyć przestrzeń w środku. Zmieniono również lewe tylne drzwi i ich uchwyt, a okno w tym obszarze otrzymało roletę. Wszystko po to, by zapewnić komfort snu w tylnej części.

Skoda Roadiaq sypialnia (źródło: skoda-storyboard.com)
Skoda Roadiaq sypialnia (źródło: skoda-storyboard.com)

Piąte drzwi samochodu umożliwiają montaż namiotu zapewniającego ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi – niezwykle istotne, gdy korzystamy z kuchni zlokalizowanej z tyłu auta. We wnętrzu zaś zainstalowano 27-calowy monitor ze stacją dokującą, bezprzewodową klawiaturą i myszą, co pozwala na nieograniczoną pracę z dowolnego miejsca. Jest on również stale połączony z internetem za pośrednictwem sieci mobilnych.

Zmiany i modyfikacje, jakie wprowadzono, mają sprawić, że każdy zapalony podróżnik powinien się w nim czuć dobrze. To wszechstronny i ekologiczny samochód, który ma na uwadze nie tylko system zasilania, ale również swoje wyposażenie. Jego napęd 4×4 pozwala na dotarcie tam, gdzie inne samochody nie mają szans.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć w drogę i odkrywać świat 🙂 .